I etapu konkursu „Mój doktorat w 180s” rozstrzygnięty - NAWA

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

 Znamy już rezultaty I etapu konkursu  „Mój doktorat w 180s”. Jury obradowało 22 marca.

„Mój doktorat w 180s” to konkurs popularyzujący jednocześnie naukę i frankofonię. Mogą w nim być reprezentowane wszystkie dyscypliny. Doktorantki i doktoranci przedstawiają temat swojej dysertacji w języku francuskim szerokiej publiczności. Wydarzenie wpisuje się w Tydzień Frankofonii i języka francuskiego, organizowany co roku w marcu.

Piąta edycja wyborów krajowych jest współorganizowana przez Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie „Plejada” i Instytut Francuski.

W tym roku 10 osób uczestniczyło w zawodach mówców, zajmujących się nauką. Laureatka pierwszej nagrody p. Paulina Daniluk z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku wygrała miesięczny pobyt naukowy we Francji, ufundowany przez Instytut Francuski. Tematem pracy były: „Nowe metody angiografii fluorescencyjnej w chirurgii jelita grubego”.

Druga nagroda przypadła p. Rim Ibrahim z Instytutu Genetyki w Poznaniu. Temat pracy jest związany badaniami genetycznymi mężczyzn w kierunku niepłodności. Nagrodę w wysokości 200 Euro ufundowała Polska Akademia Nauk.

Trzecią Nagrodę w wysokości 300 Euro i butelkę szampana od grupy Mazars odbierze p. Magdalena Chowaniec za wystąpienie na temat rewitalizacji zagrożonych języków.

Nagrodę publiczności ufundowaną prze Instytut Francuski otrzyma p. Beatriz Hernàndez Suàrez z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nagrania z wystąpieniami można obejrzeć pod linkiem: https://okf.uw.edu.pl/fr/mt180-2023-resultats-de-la-selection-polonaise/

W kolejnym etapie konkursu: dla krajów Europy Środkowej nagrodę ufunduje NAWA. Przesłuchania z udziałem uczestników „na żywo” odbędą się 8 czerwca na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki !

Share