Letnie kursy języka i kultury polskiej – podsumowanie edycji 2019 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wiele osób w okresie wakacyjnym postanowiło odpocząć robiąc sobie chwilę przerwy od nauki lub od pracy. Ale nie oni – 696 studentów zagranicznych uczelni, którzy postanowili spędzić kilka tygodni w Polsce na intensywnych kursach języka i kultury polskiej.

Przyjechali niemalże z całego świata. Gościliśmy studentów z Europy, ale również z Chin, Stanów Zjednoczonych, Gwatemali, Japonii, Tajwanu czy Izraela. Najliczniejszą grupę stanowili obywatele Ukrainy, Chin oraz Rosji. Nasz język oraz kulturę chcieli także lepiej poznać nasi sąsiedzi. Gościliśmy reprezentację wszystkich państw, z którymi graniczymy.

Promocja języka i kultury polskiej jest jednym z głównych celów NAWA. Natomiast kursy letnie są jedną z dróg jego realizowania. Kursy to ok. 20 godzin zajęć w tygodniu. Uczestnicy uczą się języka polskiego w trakcie zajęć, ale również używają go po ich zakończeniu, w tym w trakcie spotkań z Polakami. Dodatkowo zwiedzają różne polskie miasta i integrują się z innymi zagranicznymi uczestnikami kursu.

Nasza kamera towarzyszyła uczestnikom w trakcie ich pobytu w Polsce. Dzięki temu możecie zobaczyć, jak wyglądały zajęcia, w których brali udział oraz wysłuchać motywacji, które skłoniły ich do wyboru letnich kursów w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo: NAWA kursy języka polskiego

 

 

Udostępnij