NAWA Polskie Powroty: nabór rozstrzygnięty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już wiemy, które projekty otrzymają finansowanie NAWA w ramach programu Polskie Powroty. Po raz szósty umożliwiamy polskim naukowcom powrót do kraju i rozwijanie dalszej kariery w Polsce.

Tym razem do kraju wróci dziewięcioro naukowców i naukowczyń z pięciu krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Izraela i Niemiec. Laureaci reprezentują głównie nauki biologiczne, chemiczne i fizyczne, a także inżynierię mechaniczną, ekonomię oraz filozofię. Finansowanie, które otrzymają Laureaci w ramach programu obejmuje wynagrodzenie dla powracającego naukowca, członków grupy projektowej oraz osoby zapraszającej. Dzięki współpracy Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej z Narodowym Centrum Nauki oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, dla uczestników programu  dostępny jest również grant startowy przeznaczony na pokrycie kosztów badań w pierwszych 18 miesiącach realizacji grantów Polskie Powroty.

Po raz kolejny udowadniamy, że programy NAWA otwierają przed uczonymi drzwi do osiągnięcia samodzielności naukowej poprzez budowanie własnych zespołów badawczych. Dla polskich uczelni i instytutów możliwość zatrudnienia powracających naukowców jest szansą na rozwiniecie nowych specjalności i wzmocnienie współpracy międzynarodowej w oparciu o doświadczenie i sieć kontaktów tych znakomitych naukowców – mówi Dyrektor Generalny NAWA dr Dawid Kostecki.

Ośrodkami, jakie zatrudnią powracających badaczy, są: Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Międzynarodowy Instytut Mechanizmów i Maszyn Molekularnych PAN, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN i Centrum Badań Kosmicznych PAN.

 

Lista projektów finansowanych

 

NAWA PolskiePowroty mapa v1

 

 

 

Udostępnij