Nowy dyrektor NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dr Dawid Kostecki został powołany przez prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

- Jest dla mnie dużym wyróżnieniem, że mogę objąć stanowisko dyrektora tak ważnej dla polskiej nauki agencji, która w ciągu pięciu lat zdążyła już zaznaczyć swoją obecność i znaczenie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Wspólnie z zespołem NAWA będziemy wciąż budować etos akademicki. Chcemy podtrzymywać kierunek, jakim jest nawiązywanie międzynarodowej współpracy, dzięki któremu wzmacniać będziemy potencjał polskiej nauki – mówi dr Dawid Kostecki.

Nowy dyrektor został powołany na 5-letnią kadencję.

Dr Dawid Kostecki to doktor prawa i magister historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest absolwentem Executive Master of Business Administration (EMBA), a także Doctor of Business Administration (DBA) w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Jest członkiem Rady Młodych Naukowców, organu doradczego przy Ministrze Edukacji i Nauki. To wieloletni pracownik jednostek administracji publicznej różnego szczebla. Jest członkiem Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR), Naukowego Towarzystwa Tomistycznego oraz Zakładu Analiz Społecznych i Ekonomicznych Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie. Ma na koncie autorstwo dwóch monografii książkowych: „Kultura organizacyjna good governance w jednostkach administracji publicznej. Podręcznik dobrych praktyk” oraz „Filozofia prawa Mariana Ignacego Morawskiego”, za którą otrzymał nagrodę im. Anieli hr. Potulickiej za wybitne osiągnięcie w dziedzinie chrześcijańskiego humanizmu. Jest autorem kilku artykułów poruszających zagadnienia związane z prawem oraz zarządzaniem w administracji publicznej. Współorganizował dwie edycje Kongresu Polsko-Amerykańskiego w Lublinie. Szczęśliwy małżonek.

Dziś, w siedzibie Agencji, odbyło się pierwsze spotkanie nowego dyrektora z przedstawicielami poszczególnych biur NAWA. W spotkaniu - z ramienia Ministerstwa Edukacji i Nauki - wzięli udział: Piotr Semeniuk, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, oraz Przemysław Skrodzki, zastępca dyrektora tego Departamentu.

Nowy dyrektor spotkanie 2

 

 Nowy dyrektor spotkanie 4

 

Nowy dyrektor spotkanie

Udostępnij