Nowy program dla lektorów języka polskiego - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polski jest szóstym językiem w Europie pod względem liczby jego użytkowników. Znaczenie polszczyzny na arenie międzynarodowej rośnie wraz z rozwojem współpracy zagranicznej i kontaktów gospodarczych Polski z krajami całego świata oraz coraz większym umiędzynarodowieniem polskiego szkolnictwa wyższego i intensyfikacją wymiany akademickiej. Trend ten ma być pielęgnowany i rozwijany dzięki programowi Lektorzy.

1 lutego ruszył nabór do programu, dzięki któremu lektorzy, poprzez nauczanie języka polskiego, będą się przyczyniać do promocji naszego kraju oraz szerzenia wiedzy na temat Polski. Do udziału w programie zapraszamy wszystkich nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy są zainteresowani pracą w zagranicznym ośrodku akademickim.  

W ramach Programu lektor – stypendysta NAWA:

  • przygotowuje i prowadzi kursy języka polskiego jako obcego
  • przygotowuje i prowadzi zajęcia związane z upowszechnianiem wiedzy o Polsce – jej kulturze i historii (w uzgodnieniu z uczelnią przyjmującą)
  • utrzymuje kontakty z polskimi placówkami dyplomatycznymi, instytucjami kultury oraz przedstawicielami biznesu i innymi podmiotami, by proponować uczestnikom prowadzonych zajęć jak najszerszą i najbardziej atrakcyjną ofertę działań umożliwiających poznanie Polski i polszczyzny

Kto może wziąć udział w programie?

NAWA przyjmuje aplikacje od kandydatów spełniających następujące wymagania:

  • posiadają tytuł magistra filologii polskiej lub neofilologii z ocena min. dobrą
  • mają:
  • ukończone studia podyplomowe lub specjalizację z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego i min. 2-letnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego
  • bądź min. 5-letnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego (min. 1 rok poza Polską)
  • znają min. jeden język obcy umożliwiający swobodną komunikacje w kraju, gdzie będą nauczać

Jaki jest harmonogram naboru?

Harmonogram Lektorzy

 

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty aplikacyjne znajdują się tutaj.

Złóż aplikację do programu.

Udostępnij