#perfectisolation czyli co student może robić po zajęciach online. Tworzymy bazę ciekawych inicjatyw uczelni polskich! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Z powodu pandemii COVID19 uczelnie odwołały wszelkie zajęcia, organizując je w miarę możliwości on-line. Ale przecież życie studenckie to nie tylko udział w zajęciach. To także realizowanie własnych pasji, spotkania z ciekawymi ludźmi, aktywność w kołach naukowych, czas spędzony w bibliotekach – na czytaniu lub wyszukiwaniu interesujących lektur, nowych źródeł informacji.

Studenckie aktywności zostały obecnie diametralnie ograniczone. Studenci uczestniczą w zajęciach online, a po nich odpowiedzialnie zostają w domach. Na portalach społecznościowych można spotkać się z ich komentarzami dotyczącymi chęci powrotu do codzienności, w której ich czas był wypełniony różnymi aktywnościami w tym możliwością swobodnej dyskusji naukowej i poszerzania swoich horyzontów. I tu pojawia się kluczowe pytanie: jak mogą pożytecznie wykorzystać czas w sytuacji, z którą przyszło się im zmierzyć?

Wiele uczelni wyszło do studentów z ciekawymi inicjatywami wykraczającymi poza zajęcia online. To otwarte wykłady naukowe i popularnonaukowe online, warsztaty i kursy, w tym również prowadzone w języku angielskim, czaty z kadrą akademicką, otwarte dostępy do czasopism.  Studenci są również zapraszani do różnego typu konkursów, w których mogą dzielić się pomysłami na spędzanie czasu w izolacji lub spisanie swoich wspomnień z tego okresu.  

Tych propozycji jest sporo, szkoda, aby zostały przegapione, dlatego chcielibyśmy zebrać je w jednym miejscu. Zapraszamy wszystkie uczelnie oraz studentów do dołączenia do naszej akcji #perfectisolation. Właśnie tu będziemy zamieszczać inicjatywy uczelni a także nasze.

Wszystkie uczelnie zapraszamy do podzielenia się z nami realizowanymi przez pomysłami. Informacje z linkami/zdjęciami, prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my dodamy je do bazy, która znajduje się poniżej.

#perfectisolation - baza propozycji ciekawych i rozwijających „zajęć pozalekcyjnych” dla studentów

 

Udostępnij