Z powodu pandemii COVID19 uczelnie odwołały wszelkie zajęcia, organizując je w miarę możliwości on-line. Ale przecież życie studenckie to nie tylko udział w zajęciach. To także realizowanie własnych pasji, spotkania z ciekawymi ludźmi, aktywność w kołach naukowych, czas spędzony w bibliotekach – na czytaniu lub wyszukiwaniu interesujących lektur, nowych źródeł informacji.
Studenckie aktywności zostały obecnie diametralnie ograniczone. Studenci uczestniczą w zajęciach online, a po nich odpowiedzialnie zostają w domach. Na portalach społecznościowych można spotkać się z ich komentarzami dotyczącymi chęci powrotu do codzienności, w której ich czas był wypełniony różnymi aktywnościami w tym możliwością swobodnej dyskusji naukowej i poszerzania swoich horyzontów. I tu pojawia się kluczowe pytanie: jak mogą pożytecznie wykorzystać czas w sytuacji, z którą przyszło się im zmierzyć?
Wiele uczelni wyszło do studentów z ciekawymi inicjatywami wykraczającymi poza zajęcia online. To otwarte wykłady naukowe i popularnonaukowe online, warsztaty i kursy, w tym również prowadzone w języku angielskim, czaty z kadrą akademicką, otwarte dostępy do czasopism. Studenci są również zapraszani do różnego typu konkursów, w których mogą dzielić się pomysłami na spędzanie czasu w izolacji lub spisanie swoich wspomnień z tego okresu.
Tych propozycji jest sporo, szkoda, aby zostały przegapione, dlatego chcielibyśmy zebrać je w jednym miejscu. Zapraszamy wszystkie uczelnie oraz studentów do dołączenia do naszej akcji #perfectisolation. Właśnie tu będziemy zamieszczać inicjatywy uczelni a także nasze.
Wszystkie uczelnie zapraszamy do podzielenia się z nami realizowanymi przez pomysłami. Informacje z linkami/zdjęciami, prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my dodamy je do bazy, która znajduje się poniżej.
#perfectisolation - baza propozycji ciekawych i rozwijających „zajęć pozalekcyjnych” dla studentów
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej/Ready, Study, Go! Poland
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w ramach kampanii "Ready, Study, Go! Poland" organizuje cykl webinariów dla studentów pod hasłem "Ready, Study, Go! Poland for students in Poland!".
Webinaria będą prowadzone w języku angielskim. Wystarczy zarejestrować się by zabrać głos w dyskusji. Osoby, które nie dokonają rejestracji mogą obejrzeć transmisję na żywo na facebooku lub nagranie na Youtube. Udział w spotkaniu online jest bezpłatny.
Pierwsze z cyklu webinarium - "Student alone at home"- odbyło się w poniedziałek (30 marca 2020, godz. 14:30). Poprowadził je psycholog Maciej Gendek i jego celem było zidentyfikowanie problemów i emocji jakie mają studenci zagraniczni w Polsce, było ono także poświęcone m.in. takim zagadnieniom jak radzić sobie ze stresem czy z koniecznością pozostawania w izolacji społecznej.
Drugie webinarium "Student alone at home - emotions under control" odbyło się 3 kwietnia poprowadziła dr Marta Porębiak, psycholog i psychoterapeutka, wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Webinarium było poświęcone technikom i metodom, które mają na celu zniwelowanie lęków oraz negatywnych myśli, uczestnicy usłyszeli również konkretne porady i wskazówki w jaki sposób motywować się do codziennego działania i podtrzymywać swoją produktywność. Webinarium dostępne tutaj
Trzecie webinarium pt. "Student alone at home - stay positive" odbyło się 9 kwietnia i poprowadziła je kierowniczka Biura Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Łódzkim, Liliana Lato. Podczas webinarium studenci dowiedzieli się jak podtrzymywać pozytywne nastawienie oraz pogodę ducha, a także jak efektywnie pracować z domu. Webinarium dostępne tutaj
Czwarte webinarium pt. "Polar adventure" odbyło się 14 kwietnia. Spotkanie online poprowadziła Dagmara Bożek, naukowczyni, polarniczka, pisarka i tłumaczka, która ze względu na charakter swojej pracy pracy, większość czasu spędza w izolacji na Polskiej Stacji Polarnej na Spitzbergenie. Webinarium dostępne tutaj
Piąte webinarium odbyło się 21 kwietnia 2020. Spotkanie pt. "Polish discovery" poprowadziła prof. ICHB PAN dr hab. Katarzyna Rolle, członek Zespołu Naukowców, który wynalazł pierwszy polski test diagnostyczny na wykrycie koronawirusa. Webinarium dostępne tutaj
Szóste webinarium pt.: "Be inspired"odbyło się w piątek, tj. 24 kwietnia 2020 gościem webinaru była Dr Karolina Mania z Uniwersytet Jagiellońskiego, prawnik, twórca i gospodarz audycji radiowej "Mania nauki", popoularyzator nauki, która opowiedziała o wadze rzetelnej informacji oraz przestrzeże przed tzw. fake newsami, które zalewają internet siejąc dezinformację.
Siódme webinarium "Student-employability in (post) COVID-19 Europe" odbyło się się 6 maja, o godz. 16.30, a udział w nim wzięli eksperci z całej Europy. Tematy dotyczyły rynku pracy w dobie COVID-19, kompetencji i umiejętności przyszłości. W webinarium udział wzięli:
Moderator: Edyta Lachowicz-Santos - University of Economics in Katowice, Poland
Mówcy: Jim Campbell - Abertay University, United Kingdom, Marije Bedaux - Leiden University, the Netherlands, Karol Ovesny - WorkSpace Europe, Slovak Republic, Juan Santos - Mecalux Sp. z z.o.o., PolandElke van der Valk - Fontys University of Applied Science, the Netherlands
Zapraszamy do obserwowania naszych stron oraz portali społecznościowych, by poznać terminy webinariów. Więcej informacji tutaj
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
UAMówi to hasło cyklu krótkich wykładów na żywo.
To propozycja dla wszystkich, którzy ze względu na epidemię koronawirusa mają wolny czas, np. podczas obowiązkowej kwarantanny, czy też mogą zrobić sobie chwilę przerwy podczas pracy w domu. To także propozycja dla studentów, którzy w czasie przerwy w zajęciach lub e-learningu mogą posłuchać naukowców UAM na żywo!
(wykłady prowadzone w języku polskim)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/227677601684714/
Wykłady "na żywo" można obejrzeć na wydarzeniu. Jeśli przegapiliście spotkanie, każdy wykład również jest dostępny na facebooku oraz kanale youtube.
Akademia Leona Koźmińskiego
1. Wirtualne wykłady online #zostanwdomu
Wirtualne spotkania z wykładowcami ALK o różnej tematyce.
Więcej informacji i zapisy na wykłady na stronie: https://bit.ly/Koźmiński_online_wykłady_dla_szkół_kontynuacja
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/244929346556684/
2. Stay at home and join our online courses in English!
Cykl wykładów online o różnej tematyce prowadzonych w języku angielskim od dnia 25 marca.
For more information feel free to contact Rene Helmans via messenger or e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czwartek/Thursday, 14.05 at 5:00 PM "Hollywood is not stupid: what movies teach us about business strategies", prof. Krzysztof Obłój, Link to the meeting: https://bit.ly/Strartegy_Hollywood_K_Obloj
Czwartek/Thursday, 30.04 at 3:30 PM "Discovery of Entrepreneurial Opportunities: creative inspiration or thorough analysis?" by Svetlana Gudkova, Ph.D. Link to the meeting: https://bit.ly/Entrepreneurial_opportunities
Czwartek/Thursday, 23.04 at 3:30 PM "COVID-19, Clicks and Fear: Media Ethics in Troubled Times” by Helena Chmielewska-Szlajfer, Ph.D. Link to the meeting: https://bit.ly/COVID19_Media
Środa/Wednesday, 25.03 at 3:30 PM "Introduction to Artificial Intelligence" by Prof. Alexandra Przegalinska
Link to the meeting: https://bit.ly/Introduction_AI
Czwartek/Thursday, 2.04 at 3:30 PM "Working Online in Dispersed Teams" by Kaja Prystupa-Rządca, Ph.D.
Link to the meeting: https://bit.ly/Dispersed_Teams
Środa/Wednesday, 8.04 at 3:30 PM "Big Data Algorithms from a student's perspective" by Prof. Aneta Hryckiewicz
Link to the meeting: https://bit.ly/BD_Algorithms
Czwartek/Thursday, 16.04 at 3:30 PM "Health Economics and Big Data" by Prof. Katarzyna Kolasa
Health Economics & Big Data ROCKS!
Link to the meeting: https://bit.ly/Health_Economics_BD
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/213277259782741/
3. Studencka Poradnia Prawna ALK - warsztaty online dla licealistów
Cykl spotkań składa się z sześciu wykładów prowadzonych przez studentów prawa ALK działających w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia będą odbywać się w każdy poniedziałek o godzinie 11:00. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 27 kwietnia, a ostatnie – 1 czerwca 2020.
27.04.2020, godz. 11:00
I. Postępowanie karne
„Instytucja zatrzymania oraz prawa i obowiązki osoby zatrzymanej przez organy ścigania” – Wiktoria Mateńko, Katarzyna Szpilko (sekcja karna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Kiedy i na jak długo policja ma prawo Cię zatrzymać? Jakie prawa przysługują osobie zatrzymanej, a co jest jej obowiązkiem? Omówienie instytucji zatrzymania na podstawie przepisów Kodeksu postępowania karnego dotyczących stosowania środków zapobiegawczych.
04.05.2020, godz. 11:00
II. Prawo cywilne
„Ochrona dóbr osobistych a hejt w Internecie” – Alicja Prokop, Natalia Nazarko (sekcja cywilna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Czy można pozwać osobę za negatywne komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych? Jaką odpowiedzialność poniesie hejter? Omówienie katalogu dóbr osobistych na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.
11.05.2020, godz. 11:00
III. Prawo gospodarcze
„Jak założyć działalność gospodarczą?” – Anna Kwiecińska, Anna Skorupa (sekcja gospodarcza Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Kto może rozpocząć działalność gospodarczą? Jakie kroki ku temu powinien uczynić? Jakie warunki należy spełnić? Omówienie procesu zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
18.05.2020, godz. 11:00
IV. Prawo cywilne
„Umowa sprzedaży: prawa konsumenta a obowiązki sprzedawcy” – Bartosz Baranowski, Filip Teodorowicz (sekcja cywilna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Co może być przedmiotem umowy sprzedaży? Czy osoba poniżej 18-go roku życia może być stroną takiej umowy? Czego możesz domagać się jako kupujący? Omówienie zasad nawiązywania umowy sprzedaży oraz warunków dokonywania sprzedaży na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa.
25.05.2020, godz. 11:00
V. Prawo pracy
„Praca dla licealisty – kto, kiedy, jak?” – Kamil Domalewski, Piotr Majewski (sekcja prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Czy osoba poniżej 18-go roku życia może pracować? Na jakiej podstawie może zostać nawiązany stosunek pracy lub inny stosunek cywilnoprawny? Jakie obowiązki mają pracodawca i pracownik względem siebie? Omówienie norm prawnych zawartych w Kodeksie pracy i Kodeksie cywilnym.
01.06.2020, godz. 11:00
VI. Prawo karne
„A co Ty wiesz o narkotykach?” – Malwina Owczarek, Magdalena Podgrudna (sekcja karna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Jaka odpowiedzialność karna grozi za przestępstwa narkotykowe? Analiza przestępstw związanych z narkotykami, np. za rozpowszechnianie i posiadanie substancji zabronionych, na podstawie Kodeksu karnego oraz Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Linki do wykładów oraz więcej informacji znajdziecie na naszej stronie: https://bit.ly/Studencka_poradnia_prawna_Koźmiński
Uniwersytet Łódzki
#CAREERFULLYCHARGED – PRZECHODZIMY DO SIECI!
To propozycja Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego dla studentów, którzy skończą zajęcia online. Uczelnia na dni tygodnia od poniedziałku do piątku przygotowała szereg inicjatyw:
- Poniedziałkowy kick-off
- Rozwojowy wtorek
- Rekrutacyjnej środy
- Czwartkowy focus
- Casualowy piątek.
Wszystkie materiały są udostępniane na stronie Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego:
Szkoła Główna Handlowa i Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu - wspólny projekt: konkurs na pamiętniki
„Życie codzienne w czasach koronawirusa” – konkurs na pamiętniki
Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH i Katedra Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej UMK w Toruniu zapraszają Was do udziału w konkursie na pamiętniki z czasu koronwairusa. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.
Więcej o konkursie: http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/IGS-KES/Strony/pamietniki.aspx
Politechnika Warszawska
Zbij kokosy z KOKOsem – zdalne prelekcje w czasach zarazy
Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej i Konkurs Konstrukcji Studenckich, zapraszają Was do udziału w zdalnych prelekcjach, podczas których dowiecie się m.in. jak wykorzystać Linkedin do rozwoju kariery, czy sukces zależy od pasji, a także jak znaleźć work-life balans podczas pracy zdalnej.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2621658384782259/
Uniwersytet SWPS
Strefa Psyche
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy.
Działania w ramach projektu to m.in. wykłady i spotkania online z ekspertami. Obecnie na stronie projektu pojawiła się nowa zakładka: „Cykl tematyczny: koronawirus”. Choć Strefa Psyche działa już od dawna, dziś jej istnienie nabiera dodatkowego wymiaru. Zapraszamy do udziału w webinariach i spotkaniach online z ekspertami.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Śląski do studentów zagranicznych wyszedł z inicjatywą filmową!
Kanał Polska Półka Filmowa na YouTube poświęcony jest polskiej kinematografii. Dla studentów przeznaczone są serie (materiał graficzny zawierający kod qr TUTAJ):
Polish Cinema for Beginners i Polskie kino dla początkujących. W krótkich kilkuminutowych podcastach prezentowane są ciekawe polskie filmy (dostępne legalnie online). W związku z obecną sytuacją przede wszystkim animacje i filmy dokumentalne bez dialogów (tym samym takie które nie mają napisów, które może zobaczyć, każdy niezależenie od języka, w jakim mówi).
Podcasty są przygotowywane specjalnie z myślą o studentach - opisują film, zawierają ciekawostki o nim, ciekawostki realioznawcze, nowe polskie słowa itp. Celem kanału jest zachęcenie studentów do obejrzenia filmu ale również przekazanie ciekawych informacji o Polsce i Polakach.
Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCeXpIj05NyRVcWKg85wOiTw
„Polska Półka Filmowa” on YouTube - channel dedicated to Polish cinema. Students can find there two interesting playlists: Polish Cinema for Beginners (English) i Polskie kino dla początkujących (accessible Polish). In short (5-10 minutes) podcasts dr Agnieszka Tambor from the University of Silesia presents interesting Polish movies (which can be legally seen online). Because of the situation she presents mainly animations and documentaries with no dialogues (they can be watched no matter to the language you are speaking in).
Podcasts are prepared especially for foreign students. Movies are described but also you can find fun facts connected to the movies and the people who worked on them in the podcasts. It will even be an opportunity to learn new Polish words. The purpose of the channel is to give you new knowledge about Poland and Poles.
Link https://www.youtube.com/channel/UCeXpIj05NyRVcWKg85wOiTw
Uniwersytet Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Polonistyka otwarta - seria webinariów o polskiej kulturze, literaturze, historii i języku polskim.
Podstawą działań są webinaria o polskiej literaturze, historii i języku polskim. Webinaria odbywają się co dwa/trzy tygodnie poprzez platformę Clickmeeting, dostęp do nich jest bezpłatny. Webinaria adresowane są przede wszystkim do studentów cudzoziemskich, którzy uczą się polskiego, ale już pierwsze prezentacje pokazały, że biorą w nich też chętnie udział studenci polscy i polscy nauczyciele uczący naszego języka w kraju i za granicą. Webinaria prowadzone są przez wybitnych specjalistów
- polonistów, historyków i kulturoznawców, spotkanie on line umożliwia zdobycie, ale też uporządkowanie i uzupełnienie wiadomości z polskiej literatury, językoznawstwa, historii i kultury.
Projekt ma swoje dedykowane strony na portalach społecznościowych:
https://www.facebook.com/polonistykaotwarta/
https://www.instagram.com/polonistykaotwarta/
Wykłady odbywają się na żywo, ale są nagrywane i udostępniane po premierze na kanale YouTube. Wykłady posiadają napisy po angielsku, więc mogą z nich korzystać także obcokrajowcy, którzy nie znają języka polskiego, ale ciekawi są naszej kultury.
Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC1z4Q92mCBAFT7-7JYgr0cQ
Uniwersytet Warszawski
Wielokulturowe Spotkania Online/ Multicultural Meetings Online
Wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji oraz chcąc wesprzeć zagranicznych studentów Uniwersytetu Warszawskiego i innych uczelni w Europie, którzy nie mogli powrócić do swoich domów, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW we współpracy z Welcome Point UW prowadzi projekt Wielokulturowe Spotkania Online / Multicultural Meetings Online. Chęć udziału w inicjatywie zgłosiło już ponad stu sześćdziesięciu uczestników i uczestniczek z trzydziestu polskich i zagranicznych uczelni, a rozmowy można prowadzić w ponad pięćdziesięciu językach!
Wielokulturowe Spotkania Online to możliwość nauki języków, poszerzenia wiedzy o różnych kulturach oraz przede wszystkim okazja do poznania nowych osób i integracji społeczności studenckiej.
Na czym polega inicjatywa i jak można do niej dołączyć?
Działanie jest bardzo proste:
- osoby zainteresowane udziałem wypełniają formularz zgłoszeniowy;
- w odpowiedzi UCW UW przesyła link do tabelki, w której uczestnicy wpisują swoją dyspozycyjność lub dopisują się do wcześniejszych wpisów;
- UCW UW aktualizuje pary i grupy rozmówców w grupie na Facebooku, w której studenci i studentki nawiązują ze sobą kontakt;
- dokładne dane do kontaktu oraz szczegóły spotkania ustalane są przez uczestników w prywatnych wiadomościach.
Szczegóły dotyczące projektu (w wersji polskiej i angielskiej) oraz linki do formularzy zgłoszeniowych można znaleźć na stronie internetowej UCW UW:
- dla osób studiujących na UW lub WUM: wolontariat.uw.edu.pl/offers/wwk-online
- dla osób studiujących na innych uczelniach: wolontariat.uw.edu.pl/mv-online
Wielokulturowe Spotkania Online są częścią Wolontariatu Wielokulturowego na UW, który Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW realizuje od ponad pięciu lat. Głównymi założeniem projektu jest rozwijanie wielokulturowego i wielonarodowego potencjału społeczności akademickiej poprzez wymianę wiedzy i umiejętności osób pochodzących z różnych stron świata.
UCW UW to jednostka Uniwersytetu Warszawskiego integrująca społeczność akademicką
wokół działań wolontariackich oraz społecznych.
Welcome Point UW wspiera studentów i pracowników przyjeżdżających na UW z zagranicy.
Multicultural Meetings Online
Being aware of the current situation and wanting to support international students of the University of Warsaw and other universities in Europe who could not return to their home
countries, the Volunteer Centre of the University of Warsaw in cooperation with Welcome Point of the University of Warsaw started the Multicultural Meetings Online. This initiative gives the opportunity to learn languages, broaden knowledge about different cultures, but above all is an opportunity to integrate the student community in these difficult times.
Until now over one hundred sixty people from Polish and foreign universities have declared willingness to participate in this project. Meetings can be conducted in more than fifty languages.
It is very simple to engage:
- Fill in the form.
- In response VC UW will send you a link to the table in which you will be able to enter your availability or match with someone you would like to talk to.
- Join the Facebook group.
- Check updates posted on Facebook group, where VC UW will update pairs and groups so that you can exchange contact details in private messages and arrange online meeting details.
Details about the project are available in Polish and English on the VC UW website:
- The University of Warsaw and the Medical University of Warsaw students: wolontariat.uw.edu.pl/offers/wwk-online
- Students from other universities: wolontariat.uw.edu.pl/mv-online
The Multicultural Meetings Online initiative is a part of the Multicultural Volunteering at UW project run by the Volunteer Centre of UW for over five years already. Its main focus is the development of multicultural and international potential of the academic community through the exchange of skills and knowledge between people from all over the world.
The Volunteer Centre of UW is a unit of the University of Warsaw integrating the academic
community around volunteering and social activities.
The Welcome Point is the central information service for international students who come to
study at the University of Warsaw.
Politechnika Poznańska
Politechnika Poznańska na czas kwarantanny, stworzyła swoją bazę ciekawych inicjatyw przeznaczonych dla studentów #Zostań w domu z Politechniką Poznańską.
Jest to oferta dla każdego kto z powodu stanu epidemii dysponuje wolnym czasem np. dla osób objętych kwarantanną domową, czy osób pracujących zdalnie.
Politechnika Poznańska zachęca do skorzystania z poniższych możliwości:
1. Wnieś swój wkład w przygotowanie konferencji - Women in Tech Days https://www.put.poznan.pl/en/node/15878
2. Kariera dla kobiet - PUT Dziewczyny na Politechniki - Kierunki Wirusoodporne https://www.put.poznan.pl/en/node/15877
3. Walcz z koronawirusem wraz z PP FOLDING@PUT - https://www.put.poznan.pl/en/node/10622
4. Ćwicz wraz z Centrum Sportu PP https://www.put.poznan.pl/en/node/3032
5. Platforma językowa eTutor - www.etutor.pl/zapisy/Politechnika-Poznanska
6. Kampania #drukujdlalekarza - https://www.put.poznan.pl/en/node/6618
#Stayathome and join Poznan University of Technology!
Instead of sitting around worrying about coronavirus or feeling lonely, use your downtime to learn new skills, pamper yourself, and reconnect with what makes you happy.
This is an offer for everyone who, due to the coronavirus epidemic, has free time, e.g. during mandatory quarantine, or can take a break while working from home.
Use these ideas to improve your life and build new skills during the quarantine.
1. Develop with us - Women in Tech Days https://www.put.poznan.pl/en/node/15878
2. Career for girls with PUT Dziewczyny na Politechniki - Kierunki Wirusoodporne https://www.put.poznan.pl/en/node/15877
3. Fight with Corona with PUT FOLDING@PUT - https://www.put.poznan.pl/en/node/10622
4. Exercise with PUT Centre of Sports https://www.put.poznan.pl/en/node/3032
5. Language platform językowa eTutor - www.etutor.pl/zapisy/Politechnika-Poznanska
6. Print for doctors #drukujdlalekarza campaign - https://www.put.poznan.pl/en/node/6618