POLONISTA NAWA – zapraszamy do składania wniosków - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ogłaszamy nabór do piątej edycji programu Polonista NAWA. Jego celem jest promowanie języka polskiego oraz popularyzacja studiów i badań polonistycznych w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem i kulturą polską podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce.

Do udziału w programie zapraszamy zagranicznych studentów, doktorantów i naukowców, których przedmiotem studiów lub badań jest język polski, polska kultura, sztuka, literatura i historia. W ramach programu studenci i doktoranci mogą otrzymać stypendia na pełne lub częściowe studia polonistyczne na wybranych uczelniach w Polsce. Naukowcy – stypendyści programu Polonista NAWA - mogą realizować trwające od 3 do 12 miesięcy projekty badawcze na polskich uczelniach.

Program Polonista NAWA to jeden z tych projektów, który poprzez naukę języka polskiego ukazuje piękno polskiej kultury, a naukowców zachęca do szerszych badań polonistycznych. – mówi Dyrektor Generalny NAWA dr Dawid Kostecki.

Nowością w tegorocznej edycji jest rozszerzenie oferty programowej o stypendia dla polskich naukowców, którzy chcieliby w ramach programu realizować projekty badawcze lub dydaktyczne w zagranicznych ośrodkach akademickich prowadzących studia polonistyczne. W ramach programu mogą być realizowane projekty, których celem jest wzmocnienie oraz rozszerzenie działalności zagranicznych uczelni oferujących studia polonistyczne, polonoznawcze lub studia slawistyczne z językiem polskim.

Szczegółowe informacje o programie tutaj: Polonista NAWA

Termin składania wniosków: 28 kwietnia 2023 r. do godz. 15:00 czasu lokalnego

 

Program Polonista w liczbach:

W 4 dotychczasowych edycjach programu stypendia NAWA otrzymało 159 osób w tym 138 studentów i doktorantów oraz 21 naukowców.

Stypendyści programu przyjechali do Polski z 22 krajów.

16 instytucji naukowych i uczelni w Polsce zostało wybranych przez stypendystów jako ośrodki goszczące.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naborze!

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia poświęconej Programowi POLONISTA:

https://www.polskieradio.pl/399/9064/Artykul/2680752,Stypendia-NAWA-dla-studentow-i-naukowcow-Program-Polonista

Udostępnij