Polska delegacja na 30. konferencji i expo EAIE 2018 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego polskie uczelnie wraz z NAWA, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) biorą udział w największej konferencji i wystawie expo w obszarze edukacji wyższej w Europie – EAIE.

30ta edycja wydarzenia pod hasłem Facing Outward odbywa się w Genewie w Szwajcarii. Zgromadziło ono ponad 5 tysięcy uczestników związanych z internacjonalizacją edukacji wyższej – od pracowników naukowych przez specjalistów ds. współpracy zagranicznej po agencje państwowe i organizacje zaangażowane w tematykę umiędzynarodowienia. Jest to unikalna okazja do nawiązywania i rozwijania kontaktów sprzyjających podnoszeniu jakości działań w zakresie szkolnictwa wyższego oraz do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Na 30. rocznicę konferencji NAWA przygotowała 40-metrowe stoisko zlokalizowane w samym centrum hali expo, gdzie aż 24 polskie uczelnie odbywają spotkania z partnerami i promują swoją ofertę. NAWA wraz z kampanią Ready Study Go! Poland jest srebrnym sponsorem wydarzenia i fundatorem oficjalnej aplikacji mobilnej EAIE Geneva 2018. Pierwszego dnia imprezy polskie stoisko otworzył oficjalnie Ambasador RP w Konfederacji Szwajcarskiej Jakub Kumoch.

Tegoroczna impreza obfituje także w liczne wydarzenia towarzyszące, które służą budowaniu marki Polski jako kraju atrakcyjnych możliwości edukacyjnych i naukowych oraz przybliżają uczestnikom sektor szkolnictwa wyższego i jego cele w Polsce oraz w regionie. Wraz z agencjami z Czech i Węgier NAWA przygotowała pierwszego dnia konferencji panel dyskusyjny Mapping internationalisation in Hungary, Poland and the Czech Republic. Sesja z udziałem dr Zofii Sawickiej, Zastępcy Dyrektora NAWA skupiła się na programach dedykowanych studentom i naukowcom, trendach w rekrutacji zagranicznej w regionie oraz wspólnych wyzwaniach, takich jak dążenie do zróżnicowania krajów pochodzenia studentów, problemach wizowych oraz jakości versus ilości w kształtowaniu działań uczelni.

Także od wczoraj wszyscy odwiedzający polskie stoisko mogą brać udział w grach przygotowanych na okazję 30. konferencji. Polska delegacja we współpracy z Centre for International Cooperation in Education z Czech oraz Tempus Public Foundation z Węgier organizuje grę mającą na celu promocję priority countries podczas tegorocznej imprezy w Genewie. Ponadto polskie stoisko jest także partnerem zabawy przygotowanej przez Komisję Europejską pod nazwą Erasmus + treasure hunt.

Intensywny pierwszy dzień zamknęło przyjęcie Central European Countries Reception, podczas którego przedstawiciele polskich, czeskich oraz węgierskich instytucji gościli swoich partnerów, by w przyjemnej atmosferze dyskutować na tematy związane z internacjonalizacją w obszarze Europe Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością także Pan Ambasador RP oraz przedstawiciele czeskiej placówki dyplomatycznej.

Podczas pobytu w Genewie dr Zofia Sawicka oraz przedstawiciele Agencji biorą także udział w licznych spotkaniach mających na celu wzmacnianie oferty NAWA. W planie Pani Wicedyrektor znalazły się m.in. spotkania ze szwajcarską agencją oraz polskimi reprezentantami w EAIE General Council oraz EAIE Expert Community Employability skills, graduate careers and international internships (EMPLOI).

EAIE (European Association for International Education) to organizacja założona w 1989 roku i skupiająca obecnie ponad 3000 człownków - jest w czołówce największych na świecie organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, w szczególności zaś w szkolnictwie wyższym. Konferencja i targi EAIE odbywają się co roku w innym państwie europejskim. 

P1030875 2 1

 

P1030868 1

 

P1030900 2

Udostępnij