Przedłużony termin naboru wniosków w Programie STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W związku z licznymi zgłoszeniami podmiotów, prowadzących szkoły doktorskie Rada Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zdecydowała o wydłużeniu naboru wniosków o udział w Programie STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich do 3 września 2020 roku do godziny 15:00:00 czasu lokalnego (Warszawa).

Przypominamy, że w ramach Programu Wnioskodawcy będą mogli uzyskać finansowanie na działania związane z pozyskaniem zagranicznych doktorantów, wypłatą stypendiów Agencji dla najlepszych doktorantów zagranicznych oraz doktorantów z Polski realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej i zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree, wsparciem zagranicznej mobilności najlepszych doktorantów z Polski i z zagranicy (w  wymiarze od 1 do 10 miesięcy), realizujących kształcenie w szkole doktorskiej, rozwijaniem współpracy międzynarodowej szkół doktorskich oraz merytorycznym zarządzaniem Projektem.

Celem głównym Programu jest systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich w zakresie:

  • doskonalenia jakości kształcenia oraz jakości badań naukowych,
  • zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i kadry,
  • wspierania długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich,
  • pozyskania doktorantów oraz promotorów z zagranicy,
  • wypłaty stypendiów doktorantom realizującym projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej i zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree,
  • realizacji projektów badawczych o charakterze międzynarodowym.

Szczegóły naboru oraz Regulamin dostępne tutaj

Do kogo skierowany jest Program?

Z wnioskami o udział w Programie mogą występować podmioty, o których mowa w art. 7 ust. 1 u.p.s.w.n, które prowadzą szkoły doktorskie w rozumieniu art. 198 u.p.s.w.n.

W przypadku podmiotów o których mowa w art. 198 ust. 5 w imieniu podmiotów prowadzących wspólną szkołę doktorską występuje jeden z nich na podstawie udzielonego pełnomocnictwa od pozostałych podmiotów prowadzących szkołę doktorską.

Jaki jest harmonogram naboru?

STER nowy harmonogram

Udostępnij

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, uprzejmie informujemy, że od 24 stycznia 2022 r. do odwołania, kancelaria główna NAWA będzie nieczynnaWszelką korespondencję należy wrzucać do skrzynki podawczej w holu.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przepraszam za niedogodności.