Studieren in Polen! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Zapraszamy studentów, doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich z Niemiec na stypendia w Polsce w ramach współpracy bilateralnej programu Zawacka NAWA. Oferujemy dofinansowanie przyjazdu do polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w celu realizacji:

  • Pobytu semestralnego dla studentów,
  • Pobytu badawczego od 1 do 9 miesięcy dla doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich

Program Zawacka można łączyć z programem Erasmus+

Zawacka Niemcy - TW post.png

Wnioski prosimy składać bezpośrednio na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 maja 2023

 

Z pełną ofertą programu można zapoznać się tutaj

pdfAngebot auf Deutsch794.38 KB

pdfTreść porozumienia polsko-niemieckiego/ Der Inhalt des polnisch-deutschen Abkommens 4.63 MB

 

FAQ:

1. Jak wygląda procedura aplikacji w programie?

Kandydaci z Niemiec przesyłają wiadomość bezpośrednio do NAWA na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 Maja 2023. Następnie rejestrują się przez stronę internetową za pomocą linku, który zostanie przesłany w mailu.

2. Czym jest zagraniczna instytucja partnerska? Skąd wiadomo, czy dana instytucja może wziąć udział w programie? Zagraniczna instytucja partnerska nominuje kandydatów, a potem sam kandydat może korzystać z platformy aplikacyjnej?

Te kwestie nie dotyczą kandydatów z Niemiec. Aplikanci z Niemiec wysyłają wniosek sami bezpośrednio do NAWA. Na samym początku powinni się skontaktować z NAWA poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a następnie złożyć wniosek, do czego konieczna będzie rejestracja w systemie ICT NAWA za pomocą linku, który zostanie przesłany w mailu.

3. Na mojej uczelni istnieje możliwość odbycia semestru kursów anglojęzycznych z zakresu biznesu międzynarodowego jako freemover. Niestety nie znam języka polskiego, ale chciałbym odbyć kursy językowe.

Jako nasz stypendysta możesz studiować zarówno w języku polskim, jak i angielskim, o ile interesująca Cię uczelnia oferuje takie studia.

4. Czy możliwe jest połączenie programu Zawacka NAWA i stypendium Erasmus+ (w przypadku pobytu semestralnego jako student)?

Nasi stypendyści mogą otrzymywać środki przyznane w ramach unijnego programu Erasmus+. Istnieje więc możliwość łączenia obu programów.

Udostępnij