Stypendia dla zagranicznych naukowców w ramach programu im. Ulama przyznane! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza wyniki naboru w trzeciej edycji Programu im. Stanisława Ulama. W ramach programu do współpracy naukowej z polskimi instytucjami nauki i szkolnictwa wyższego zapraszani są wybitni naukowcy z zagranicznych ośrodków.

W trzeciej edycji Programu im. Stanisława Ulama stypendium NAWA otrzyma 51 naukowców. Swoje pobyty naukowe na polskich uczelniach i w instytutach naukowo-badawczych rozpoczną od stycznia 2022 r. Tegoroczni stypendyści zostali wyłonieni spośród 291 osób zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych w Polsce. W gronie wyłonionych beneficjentów znalazło się czterech naukowców, którzy otrzymają finansowanie na realizację projektów w ramach komponentu programu im. Ulama – Seal of Excellence. 

Spośród wniosków wyłonionych do finansowania znajdują się badacze z 18 państw. Do najliczniej reprezentowanych najeżą Indie, Iran, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania Stany Zjednoczone i Chiny.

Przyznano 21 stypendiów w naukach inżynieryjnych i technicznych, 17 w naukach przyrodniczych, 7 w naukach społecznych, 3 w naukach medycznych i o zdrowiu, 2 w naukach humanistycznych oraz 1 stypendium w naukach rolniczych.

Na polskie uczelnie łącznie przyjedzie 41 naukowców. Instytuty Polskiej Akademii Nauk będą gościć 9 osób, a pobyt w instytucie badawczym odbędzie jeden naukowiec.

Lista beneficjentów tutaj

Przeczytaj więcej o programie:

Program im. Stanisława Ulama

Udostępnij