Tajlandia dołącza do programu Zawacka NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Delegacja Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, w trakcie konferencji i targów APAIE 2023, które odbywają się w Bangkoku, spotkała się z przedstawicielami tajskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji. W trakcie spotkania, zostały umówione zasady oferty przyjazdowej dla Tajów w ramach programu Zawacka NAWA.

NAWA pragnie podkreślić rosnące zainteresowanie współpracą bilateralną z krajami Azji Południowo-Wschodniej, zarówno w przypadku indywidualnych stypendiów, umów bilateralnych, jak i współpracy wielostronnej pomiędzy uczelniami i innymi instytucjami naukowymi. Stąd możliwość zaoferowania 5 rocznych stypendiów (zwolnienie z czesnego w wysokości ok. 100 000 THB/rok + stypendium w wysokości 12 500 THB/miesiąc) dla studentów z Tajlandii, przyjeżdżających do Polski w ramach polsko-tajskiej umowy o współpracy bilateralnej (program Zawacka NAWA).

Program Zawacka NAWA to program wymiany studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej – oferta wyjazdowa i przyjazdowa. Celem Programu jest stworzenie możliwości nawiązania lub pogłębienia już istniejącej współpracy akademickiej poprzez indywidualne wyjazdy zagraniczne lub przyjazdy do Polski, zgodnie z postanowieniami umowy międzyrządowej zawartej pomiędzy Polską a 24 krajami.

Od roku akademickiego 2023/2024 NAWA włącza ofertę dla studentów z Tajlandii do Programu Zawacka NAWA.

Aplikacje należy kierować do tajskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji, które w zakresie przyjmowania wniosków współpracuje z Ambasadą RP w Królestwie Tajlandii. Termin składania wniosków do NAWA upływa 31 maja 2023 r. Liczba finansowanych stypendiów z pięciu może zostać zwiększona w kolejnych latach na zasadzie wzajemności.

Szczegóły dostępne są w Ogłoszeniu o naborze wniosków nr 35 z dnia 21 grudnia 2022 r. z późniejszymi zmianami

OGŁOSZENIE

W roku 2022 r., w Polsce studiowało blisko 300 studentów i studentek z Tajlandii. Włączenie Tajlandii do programu Zawacka NAWA – oferta przyjazdowa, to bardzo ważny krok w zakresie polsko-tajskiej współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

 

Spotkanie delegacji NAWA z przedstawicielami tajskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji, w trakcie targów i konferencji APAIE 2023 w Bangkoku

IMG 20230314 WA0063

IMG 20230316 WA0002

 

Udostępnij