NAWA zaprasza potencjalnych wnioskodawców, zainteresowanych udziałem w Programie Bekker NAWA do udziału w webinarium na temat aktualnego naboru.
Spotkanie online odbędzie się we wtorek 20 kwietnia 2021 r., godz. 11:00.
W trakcie webinarium uczestnicy będą mogli zapoznać się z informacjami na temat Programu oraz uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące m.in.:
- nowości w edycji 2021
- procedury wnioskowania,
- uprawnionych działań,
- kosztów kwalifikowalnych i niekwalifikowalnych,
- sposobu przygotowania wniosku w systemie teleinformatycznym NAWA,
- kryteriów oceny wniosków.
Gościem specjalnym webinarium będzie dr Karolina Halina Markiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku, beneficjentka Programu Bekker NAWA, edycja 2019, która stypendium odbyła we Francji na Paul Sabatier University. W trakcie 3-miesięcznego pobytu realizowała projekt pt.: "Hybrydowe kompleksy polijonowe poli(glikolu etylenowego)-b-poli(kwasu winylofosfonowego) jako koloidalne czynniki kontrastowe MRI" .
Bekker NAWA - przypominamy
Program Bekker NAWA ogłaszany jest po raz czwarty. Nabór wniosków prowadzony jest od 25 marca do 25 maja 2021 r. w systemie elektronicznym poprzez stronę www.nawa.gov.pl. Nowością w tegorocznej edycji jest możliwość składania wniosków w programie przez doktorantów. Celem programu jest wsparcie mobilności międzynarodowej doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich przez umożliwienie im rozwoju naukowego w zagranicznych ośrodkach badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program jest otwarty dla doktorantów i naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Wyjazdy naukowe mogą trwać od 3 do 24 miesięcy i mogą rozpocząć się najwcześniej 1 marca 2022 r., a najpóźniej 1 października 2022 r. Rozpoczynającym karierę naukowcom program stwarza szansę realizacji wartościowych staży podoktorskich zaś doktorantom realizacji części kształcenia. Bekker NAWA zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty utrzymania stypendysty związane z pobytem naukowca w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz dodatek mobilnościowy. Budżet programu to 28 mln zł.
Więcej o założeniach programu, zasadach aplikowania oraz realizacji projektów powiedzą eksperci NAWA w trakcie webinarium poświęconego programowi. Będzie też możliwość zadawania pytań.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować.
Spotkanie online zostanie zakończone sesją Q&A. Celem usprawnienia spotkania, jak również ze względu na ograniczony czas wydarzenia, zachęcamy do wcześniejszego wysyłania pytań dotyczących Programu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy!
REJESTRACJA otwarta do 19 kwietnia do godz. 15:00.