Wszystko jest jasne! – Wiadomo już które uniwersytety zorganizują letnie kursy NAWA w roku 2022 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Letnie kursy języka i kultury polskiej to niezwykła szansa na poznanie Polski, języka polskiego i Polaków. Można przyjechać i uczyć się na miejscu lub wziąć udział w kursach zdalnych; można wybrać lipiec lub sierpień; można wybrać miasto lub najlepszy program. A jak już kurs zostanie wybrany, organizatorzy uczynią wszystko, aby każdego uczestnika jak najwięcej nauczyć i zachwycić wszystkim, co uczyniło Polskę tym, czym jest teraz – krajem o niezwykłej tradycji wolności, tolerancji i demokracji – krajem, który stworzył pierwszą w Europie konstytucję i unię z Litwą będącą wzorem integracji na równych prawach; krajem z DNA pokojowej współpracy, a jednocześnie krajem, który dzięki odzyskanej w 1989 roku suwerenności stał się miejscem dynamicznego rozwoju gospodarczego i naukowego oraz liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Sześć uczelni będzie gospodarzami tegorocznych kursów: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://nawa.gov.pl/jezyk-polski/letnie-kursy-nawa oraz na stronach internetowych uczelni.

Po raz pierwszy w historii Programu zapraszamy również nauczycieli akademickich. Ze względów logistycznych (poziom, pierwszy język) prawdopodobnie nie będzie możliwe utworzenie oddzielnych grup, ale jesteśmy przekonani, że nauka w grupach ze studentami będzie bardzo dobrym doświadczeniem.

Przypominamy również, że także doktoranci są bardzo mile widziani na letnich kursach języka i kultury polskiej.

DO ZOBACZENIA W POLSCE!

Udostępnij