"Z językiem polskim w świat" - kolejne audycje dostępne w Polskim Radio - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Pierwsze miesiące 2021 r. to czas, w którym dużo uwagi poświęcamy obecności języka polskiego na świecie. Staje się on coraz bardziej popularny nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.

Po zaprezentowaniu dwóch pierwszych audycji z cyklu "Z językiem polskim w świat" realizowanego przez Polskie Radio, mamy przyjemność zaprosić do wysłuchania kolejnych audycji:

Współczesna "Wieża Babel" czyli Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców "Polonicum" tutaj

Lektorzy języka polskiego NAWA ambasadorami polskości za granicą tutaj 

Fenomen popularności studiów polonistycznych na uczelniach azjatyckich tutaj

Kolejne audycje z cyklu już wkrótce.  

 

W statutowe cele NAWA wpisana jest mi.in zagraniczna promocja języka polskiego i kultury polskiej. By ten cel skutecznie realizować, NAWA w swojej ofercie posiada liczne Programy Języka Polskiego. Każdego roku nabory do nich cieszą się bardzo dużą popularnością, a chęć poznania języka polskiego oraz polskiej kultury jest szczególnie widoczna w liczbie osób zainteresowanych kursami letnimi. 

Przypominamy, że już 2 lutego 2021 r. rozpoczniemy nabór wniosków w Programie "Lektorzy NAWA" o skierowanie lektorów języka polskiego jako obcego do zagranicznych ośrodków akademickich prowadzących lektoraty języka polskiego. Więcej informacji tutaj

Więcej informacji o Programach Języka Polskiego tutaj

 

Udostępnij

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, uprzejmie informujemy, że od 24 stycznia 2022 r. do odwołania, kancelaria główna NAWA będzie nieczynnaWszelką korespondencję należy wrzucać do skrzynki podawczej w holu.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przepraszam za niedogodności.