Zapraszamy do rejestracji na Direct to Recognition II. Wydarzenie już 4 grudnia 2019 r. - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

NAWA serdecznie zaprasza wszystkich pracowników uczelni oraz jednostek naukowych odpowiedzialnych za obszar uznawalności wykształcenia w procesie rekrutacji na studia lub do szkół doktorskich, na II spotkanie z cyklu Direct to Recognition, które odbędzie się już 4 grudnia br. w Warszawie.

W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie stworzony przez NAWA elektroniczny system Kwalifikator, udostępniający informacje w zakresie uznawalności w Polsce wybranych rodzajów zagranicznych dyplomów i stopni naukowych. Ponadto, omówione zostaną dobre praktyki w ocenie zagranicznych dokumentów o wykształceniu, aktualnie obowiązujące w tym względzie przepisy oraz dostępne narzędzia i źródła informacji. Nasz gość specjalny, Samir Gabro ze Swedish Council for Higher Education (szwedzki ośrodek ENIC-NARIC), wygłosi prezentację na temat sposobów wykrywania fałszerstw dokumentów o wykształceniu – ze szczególnym naciskiem na dyplomy pochodzące z krajów Bliskiego Wschodu. Konferencję zakończymy prezentacją systemów edukacji Nigerii i Meksyku – na przykładzie tych państw pokażemy, jak system Kwalifikator może ułatwić ocenę zagranicznych dokumentów.

Wystąpienie naszego Gościa ze Szwecji odbędzie się w języku angielskim, zaś pozostałe prezentację prowadzone będą w języku polskim. Uprzejmie prosimy o wzięcie pod uwagę tej informacji przy rejestracji na spotkanie – prezentacja w języku angielskim nie będzie bowiem tłumaczona.

Rejestracja na wydarzenie oraz szczegółowy program znajdują się tutaj.

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

Bardzo prosimy o wyznaczenie do udziału w konferencji maksymalnie dwóch osób z jednej uczelni lub jednostki naukowej.

Udostępnij