Webinarium „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” z udziałem dyrektora NAWA - NAWA

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Dr Dawid Kostecki, 15 maja o godzinie 18:00 będzie gościem podcastu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. Prof. Dariusz Jemielniak porozmawia z nim m.in. o mobilności naukowej i międzynarodowej współpracy akademickiej oraz o podsumowaniu I Kongresu Umiędzynarodowienia.

W trakcie rozmowy omówiona zostanie rola Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i pomocy przy realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny.

Dr Kostecki podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wsparcia mobilności naukowej, która stanowi kluczowy element w karierze każdego badacza.

 

Dawid Kostecki 1

 

Jak możemy przeczytać na stronie Polskiej Akademii Nauk (PAN) - "Poruszymy tematykę międzynarodowej współpracy akademickiej, która jest nie tylko motorem napędowym innowacji, ale również platformą dla wymiany kulturowej i intelektualnej. W obliczu obecnych wyzwań globalnych, takich jak zmiany klimatyczne, pandemie czy konflikty międzynarodowe, rola nauki w budowaniu mostów między narodami jest nieoceniona. Omówimy, w jaki sposób NAWA przyczynia się do rozwoju polskich naukowców, pomagając im w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny".

Na spotkaniu nie zabraknie również podsumowania zakończonego wczoraj w Gdańsku I Kongresu Umiędzynarodowienia poświęconego szkolnictwu wyższemu.

Rozmowa odbędzie się w środę, 15 maja, o godz. 18.00 i będzie transmitowana na żywo na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych FacebookLinkedIn oraz YouTube. Wszędzie tam widzowie będą mogli zadawać uczestnikom dyskusji pytania.

Zapraszamy!

„Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” to cykl spotkań organizowanych z inicjatywy wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Dariusza Jemielniaka. W rozmowach poruszane są kwestie szkolnictwa wyższego i systemu nauki.

Share