Letnie kursy języka i kultury polskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Letnie kursy języka i kultury polskiej to intensywne kursy wakacyjne będące okazją do nauki języka, a także do spotkania z polską kulturą i historią. Program umożliwia uczestnikom bezpłatny udział w kilkutygodniowych kursach organizowanych w Polsce przez wiodące centra nauki języka i kultury polskiej przy polskich uczelniach. Beneficjenci Programu, oprócz możliwości bezpłatnego udziału w kursie oraz w programie kulturalnym, otrzymają także wyżywienie i zakwaterowanie oraz jednorazowe stypendium NAWA w wysokości 500 złotych.
Do złożenia aplikacji w Programie NAWA zaprasza zarówno osoby uczące się języka polskiego jako obcego, jak i te, które dopiero planują rozpocząć naukę. Osoby zakawalifikowane mogą wziąć udział w jednym kursie odbywającym się w lipcu lub sierpniu 2018 r. 

O udział w Programie mogą ubiegać się cudzoziemcy, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

  • są studentami zagranicznych uczelni,
  • nie mają polskiego obywatelstwa,
  • nie studiują w Polsce (w roku akademickim 2017/2018),
  • uczą się języka polskiego lub znają język angielski na poziomie min. B1.

 

Ogłoszenie o naborze nr 7/2018 z dnia 13.03.2018

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie Letnie kursy języka i kultury polskiej 2018.

Cel Programu

Celem Programu jest nauczanie i promocja języka polskiego i kultury polskiej za granicą poprzez umożliwienie zagranicznym studentom bezpłatnego udziału w organizowanych w Polsce kilkutygodniowych kursach języka i kultury polskiej.

Program kierowany jest do studentów uczących się języka polskiego jako obcego, a także do tych, którzy dopiero planują rozpocząć naukę. Ma on służyć zachęceniu zagranicznych studentów do kontynuowania nauki języka polskiego po powrocie do swoich uczelni lub do rozpoczęcia studiów w Polsce.

Dzięki uczestnictwu w kursie obcokrajowcy mogą podnieść swoje kompetencje językowe, a także lepiej poznać Polskę i jej mieszkańców oraz spotkać innych studentów z całego świata, zainteresowanych językiem i kulturą polską.

Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu

W ramach Programu w kilku różnych miastach Polski organizowane są intensywne wakacyjne kursy języka i kultury polskiej.

Program kursów obejmuje:

  • naukę języka polskiego jako obcego na poziomach A1-C2;
  • wykłady dotyczące historii i kultury polskiej;
  • program kulturowy (wycieczki, zwiedzanie, warsztaty, projekcje filmów);
  • spotkania integracyjne oraz spotkania z polskimi studentami.

W przypadku osób zainteresowanych zdawaniem państwowego egzaminu certyfikatowego w dniach 21-22 lipca 2018 r. istotną częścią kursu będzie przygotowanie do egzaminu.

pdfRegulamin Programu566.43 KB

Termin realizacji Programu

Cudzoziemcy aplikujący do Programu mogą uczestniczyć w jednym kursie odbywającym się w lipcu lub sierpniu 2018 r.

Terminy kursów: 1-22 lipca, 1-29 lipca, 1-22 sierpnia i 1-29 sierpnia 2018 r.

Termin składania wniosków

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login w okresie od 15 marca do 15 kwietnia 2018 r. do godziny 15.00.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 31 maja 2018 r.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację Programu

2 100 000 zł   

 

W razie pytań prosimy o wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                         

 

Udostępnij

Menu