Letnie kursy języka i kultury polskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Letnie kursy języka i kultury polskiej to intensywne kursy wakacyjne będące okazją do nauki języka, a także do spotkania z polską kulturą i historią. Jednym z głównych celów NAWA jest promocja języka polskiego. Cel ten jest realizowany między innymi przez organizowanie letnich kursów języka i kultury polskiej, w trakcie których uczestnicy kursów mogą intensywnie uczyć się polskiego (ok. 20 godzin zajęć w tygodniu), rozmawiać po polsku na zajęciach i poza nimi (na ulicy, w restauracji, w trakcie spotkań z Polakami), zwiedzać różne miasta w Polsce, integrować się z innymi zagranicznymi studentami, realizować wspólnie projekty.

Program umożliwia uczestnikom bezpłatny udział w kilkutygodniowych kursach organizowanych w Polsce przez wiodące centra nauki języka i kultury polskiej przy polskich uczelniach. Beneficjenci Programu, oprócz możliwości bezpłatnego udziału w kursie oraz w programie kulturalnym, otrzymają także wyżywienie i zakwaterowanie oraz jednorazowe stypendium NAWA w wysokości 500 złotych.

Do złożenia aplikacji w Programie NAWA zaprasza zarówno osoby uczące się języka polskiego jako obcego, jak i te, które dopiero planują rozpocząć naukę. 

Wniosek składa się poprzez system teleinformatyczny NAWA do 18 marca, do godz. 15:00. Studenci mogą wybrać jeden ze wskazanych poniżej terminów: 1-29 lipca, 8-29 lipca, 1-29 sierpnia i 9-30 sierpnia 2019 r., dla lektorów przewidziany jest tylko jeden termin: 1-22 sierpnia 2019 r. 

Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie:
- intensywne kursy języka polskiego z doświadczonymi lektorami języka polskiego jako obcego,
- zajęcia ukazujące polską historię i kulturę,
- warsztaty tematyczne,
- projekcje filmowe,
- wycieczki do ciekawych miejsc,
- imprezy integracyjne (w tym spotkania z Polakami),
- noclegi w pokojach 4-osobowych lub mniejszych,
- wyżywienie (3 posiłki dziennie),
- 500 zł stypendium (lektorzy 700 zł).

Podpisując umowę o dofinansowanie, Beneficjenci zobowiązują się do sfinansowania kosztów przyjazdu do i z Polski, nie mniejszej niż 75% frekwencji na zajęciach oraz dbałości o miejsce zakwaterowania, miejsca odbywania zajęć i o powierzone materiały dydaktyczne.

Studenci aplikujący do udziału w programie muszą spełniać następujące wymagania:
- nie mają polskiego obywatelstwa;
- nie studiują w Polsce (w roku akademickim 2018/2019);
- uczą się języka polskiego lub znają język angielski na poziomie min. B1,
- są studentami zagranicznych uczelni.

 

UMK NAWA 34 1

20180911 081609

UMK NAWA 136

 

 

Udostępnij