O Programie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zapowiada nowy Program dla naukowców z zagranicy nieposiadających polskiego obywatelstwa: Program im. Ulama na średniookresowe przyjazdy naukowców.

W ramach Programu możliwe są przyjazdy, których celem jest:

  1. prowadzenie badań naukowych, w tym we współpracy z polskimi naukowcami lub grupami badawczymi;
  2. odbycie stażu podoktorskiego;
  3. pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej;
  4. prowadzenie zajęć dydaktycznych w ośrodku goszczącym.

Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy, a beneficjent w ramach programu otrzyma na czas pobytu comiesięczne stypendium w wysokości 10000PLN oraz dodatek mobilnościowy, który pozwoli na pokrycie kosztów organizacji podróży.

Ogłoszenie programu planowane jest na styczeń 2019. Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony przez 3 miesiące wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji. Zakres danych wymaganych we wniosku oraz Regulamin Programu dostępne będą na stronie Agencji po otwarciu naboru.

Stanisław Marcin Ulam (1909 -1984) był polskim i amerykańskim matematykiem z wielkimi dokonaniami w zakresie matematyki i fizyki matematycznej. Stanisław Ulam był także twórcą metod numerycznych, na przykład metody Monte Carlo, oraz jednym z pierwszych naukowców, którzy wykorzystywali w swych pracach komputer. Był współtwórcą amerykańskiej bomby termojądrowej.

Udostępnij

Menu