Od Nowego Roku wyższe stypendia dla studentów zagranicznych - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Podwyższenie stawek stypendialnych dla zagranicznych studentów odbywających naukę w Polsce to bardzo dobra noworoczna wiadomość dla samych zainteresowanych, jak i dla uczelni. Dlaczego? To ważny krok w kierunku umiędzynarodowienia studiów wyższych w naszym kraju. Promocja Polski jako kraju atrakcyjnych możliwości edukacyjnych i naukowych jest jednym z priorytetów działalności Agencji, i - co istotne - atrakcyjność ta wyrażana jest nie tylko w systematycznym podnoszeniu jakości nauki na polskich uczelniach, ale także w podwyższaniu jakości i komfortu życia studentów-cudzoziemców w Polsce. Dzięki takim inicjatywom NAWA chce przyczynić się do kreowania pozytywnego wizerunku Polski w oczach zagranicznych adeptów nauki.

Zarządzenie Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej o zwiększaniu środków na stypendia wypłacane studentom zagranicznym odbywającym naukę w Polsce według zasad określonych w Ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r.,  w ustępie 4 pkt 1, weszło w życie dokładnie z Nowym Rokiem. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi stawkami przedstawionymi w dokumencie z dnia 29 grudnia 2017 roku w naszej sekcji Komunikaty.

 

2017 12 08 stypendium lukasiewicza 001 2 copy copy copy

 

 

Udostępnij

Menu