NAWA ogłasza nabór w Programie Lektorzy - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Austriacki filozof Ludwig Wittgenstein powiedział „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata”. To jego najsłynniejsza maksyma, którą wygłosił w „Traktacie logiczno-filozoficznym” prezentującym związki pomiędzy światem a językiem. Język jest narzędziem komunikacji ale i biznesu. W 1999 r. UNESCO ustanowiło święto języka, które ma przypominać o tym, jak ważna jest różnorodność nie tylko kulturowa, ale i językowa.

Język polski jest na 26. miejscu pośród najczęściej używanych języków na świecie i na 6. miejscu w Europie.

Dnia 2 stycznia 2019 r.  zainaugurowany został nabór do programu, dzięki któremu lektorzy, poprzez nauczanie języka polskiego, będą przyczyniać się do promocji naszego kraju oraz szerzenia wiedzy na temat Polski. Do udziału w programie zapraszamy wszystkich nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy są zainteresowani pracą w zagranicznym ośrodku akademickim.

W tej edycji nabór został podzielony na dwie części:

2-15.01.2019 - nabór wniosków o przedłużenie skierowania  (lektorzy skierowani przez NAWA w roku akademickim 2018/2019 do zagranicznych ośrodków akademickich, chcący pozostać w tym samym ośrodku akademickim na kolejny rok) 

4-28.02.2019 nabór wniosków o skierowanie do zagranicznego ośrodka akademickiego (osoby biorące udział pierwszy raz w rekrutacji).

W ramach Programu, lektor – stypendysta NAWA:

  • przygotowuje i prowadzi kursy języka polskiego jako obcego;
  • przygotowuje i prowadzi zajęcia związane z upowszechnianiem wiedzy o Polsce –
    jej kulturze i historii (w uzgodnieniu z uczelnią przyjmującą);
  • utrzymuje kontakty z polskimi placówkami dyplomatycznymi, instytucjami kultury
    oraz przedstawicielami biznesu i innymi podmiotami, by proponować uczestnikom prowadzonych zajęć jak najszerszą i najbardziej atrakcyjną ofertę działań umożliwiających poznanie Polski i polszczyzny.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu Lektorzy i aplikowania! 

Udostępnij