Finał konkursu "Mój doktorat w 180 sekund" dla regionu Europy Środkowej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już czwarty rok z rzędu Instytuty Francuskie w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Austrii, we współpracy z Agencją Uniwersytecką Frankofonii (AUF) zorganizowały francuskojęzyczny konkurs "Mój doktorat w 180 sekund" dla regionu Europy Środkowej.

Tegoroczny finał konkursu regionalnego odbył się 7 czerwca na Uniwersytecie Wiedeńskim.

W trakcie finału dziewięciu uczestników: 3 osoby z Polski, 4 z Austrii i 2 z Czech miało za zadanie przez 3 minuty przedstawić w języku francuskim temat swojej pracy doktorskiej tak, aby był zrozumiały dla szerokiej publiczności. Tegoroczny finał po raz pierwszy od dwóch lat udało się zorganizować z udziałem publiczności. 

Laureatka I nagrody Claire Toinon, studiująca weterynarię w Wiedniu opowiadała o swoich badaniach nad wpływem udziału lub braku udziału matki na zachowanie młodych owiec w sytuacjach stresowych. Zwyciężczyni, oprócz głównej nagrody ufundowanej przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, którą była refundacja udziału wybranej konferencji międzynarodowej, zapewniła sobie miejsce w finale ogólnoświatowym konkursu "Mój doktorat w 180 sekund" jesienią w Montrealu.

czek

Drugie miejsce w finale regionalnym zajęła reprezentantka z Polski Michalina Kowala, która opowiadała o prawach autorskich wydawców prasowych vs prawo do informacji.  A trzecie miejsce przypadło Vitowi Cibulce z Czech, który opowiedział o informatycznym aspekcie kontroli poślizgu w pojazdach mechanicznych.

Nagrodę publiczności otrzymała doktorantka z Czech Camilla Salvatore.

W wydarzeniu udział wzięli: Gilles Pécout Ambasador Francji w Austrii, Mohammed Ketata przewodniczący Agence Universitaire de la Francophonie oraz goście z  agencji Campus France i Instytutów Francuskich. Fundatorami nagród w konkursie oprócz NAWA, byli: Francuska Izba Handlowa w Austrii, Ambasada Kanady w Austrii, firma L’Oréal oraz organizacja „Le Cercle”.

MicrosoftTeams image

Udostępnij