Konferencja „Programy NAWA - kompas na drodze do umiędzynarodowienia” - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Programy NAWA - kompas na drodze do umiędzynarodowienia”, której tematem przewodnim będą rozwiązania i dobre praktyki polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w podejmowaniu i rozwijaniu współpracy międzynarodowej.

Przedstawimy ofertę programów NAWA, dzięki którym można uzyskać finansowanie działań związanych z budowaniem międzynarodowych partnerstw, realizacją intensywnych międzynarodowych programów kształcenia oraz rozwojem zaplecza instytucjonalnego do przyjmowania
i obsługi osób z zagranicy.

Mamy również nadzieję, że dzięki zaprezentowanym przykładom zrealizowanych projektów oraz środowiskowej debacie uda nam się:

  • sformułować potrzeby polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w obszarze umiędzynarodowienia,
  • określić punkty krytyczne w planowaniu i osiąganiu synergii działań w kontekście dostępnych źródeł wsparcia/finansowania oraz wewnętrznych strategii umiędzynarodowienia danej instytucji;
  • zidentyfikować najczęstsze trudności i błędy w opracowywaniu projektów do naborów NAWA;
  • określić oczekiwania instytucji względem zasad wsparcia określonych w programach: Partnerstwa Strategiczne, Welcome to Poland, czy SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia.

AGENDA KONFERENCJI:

10.00 –

10.15

Otwarcie i powitanie –  dr Grażyna Żebrowska, Dyrektor

Rola NAWA w procesie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki, wybrane programy dla instytucji: Partnerstwa Strategiczne, Welcome to Poland, SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia.

10.15 – 11.30

Prezentacja projektów finansowanych przez NAWA w kontekście strategii/ planu umiędzynarodowienia instytucji:

-        portfolio działań i projektów realizowanych przez instytucję;

-        osiąganie synergii.

Wystąpienia przedstawicieli uczelni realizujących projekty w programach:

Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe

Program SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia

Program WELCOME TO POLAND

11.30 – 11.45

Przerwa.

Prezentacja materiałów informacyjno-promocyjnych.

11.45 – 12.40

Programy NAWA na tle potrzeb instytucji oraz kierunków rozwoju umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki – debata środowiskowa z udziałem ekspertów w dziedzinie umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.

12:40 - 12.45

Zakończenie konferencji.

Prezentacja materiałów informacyjno-promocyjnych.

Konferencja odbędzie się 26 października 2021 w Warszawie przy ulicy Chmielnej 73 w budynku VARSO, 1 piętro, sala Hall 1.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19 na spotkanie stacjonarne liczba miejsc jest ograniczona do 50 osób.

Link do rejestracji na wydarzenie stacjonarne: TUTAJ 

Pozostałych zainteresowanych zapraszamy do udziału w formule on line:

Link do rejestracji on-line:  TUTAJ 

Zapraszamy do udziału!

Udostępnij