16 edycja EHEF (Europejskich Targów Szkolnictwa Wyższego) 2024 w Indonezji i InaRI Expo 2024 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ambasada RP w Dżakarcie informuje o możliwości udziału polskich uczelni w targach EHEF w Indonezji 2024. Targi EHEF odbędą się dn. 30 października br. w miejscowości Yogyakarta oraz w dniach 2-3 listopada br. w Dżakarcie.

 

UE organizuje EHEF w Indonezji od 2008 roku. Targi te odzwierciedlają ambicje UE w zakresie promowania szkolnictwa wyższego na całym świecie. Podkreśla również współpracę Team Europe z Indonezją w celu wspierania studentów, zachęcania do partnerstwa między instytucjami szkolnictwa wyższego i wzmacniania więzi międzyludzkich.

Rocznie przyznawanych jest ok.1200 stypendiów  indonezyjskim studentom i naukowcom na studia w Europie przez UE w ramach jej sztandarowego programu Erasmus+ oraz przez państwa członkowskie. Każdego roku ponad 4000 studentów i naukowców wyjeżdża na studia do Europy. Współpraca UE z Indonezją w zakresie szkolnictwa wyższego obejmuje również współpracę z wybranymi uniwersytetami oraz finansowanie partnerstw między instytucjami szkolnictwa wyższego z Europy i Indonezji.

EHEF to sztandarowe działanie UE i jej państw członkowskich mające na celu wzmocnienie więzi edukacyjnych między Europą a Indonezją.

 

Celem targów jest: 

  • Zapewnienie europejskim instytucjom szkolnictwa wyższego platformy do prezentowania swoich programów, kursów i ofert potencjalnym indonezyjskim studentom i naukowcom.
  • Oferowanie wskazówek i informacji indonezyjskim studentom i naukowcom zainteresowanym studiami wyższymi w Europie.
  • Ułatwienie nawiązywania kontaktów i współpracy między europejskimi uniwersytetami a indonezyjskimi instytucjami edukacyjnymi.
  • Zwiększenie widoczności i świadomości na temat współpracy UE z Indonezją w zakresie szkolnictwa wyższego, w tym poprzez możliwości studiowania i prowadzenia badań w Europie, a także możliwości finansowania partnerstw między instytucjami szkolnictwa wyższego.

Wystawcami na targach są ambasady państw członkowskich UE i inne instytucje rządowe, instytucje szkolnictwa wyższego z państw członkowskich UE, rządowe agencje stypendialne Indonezji. 

 

W tym roku targi odbędą się w dwóch miastach:

  • 30 października 2024, Yogyakarta, 13:00 - 18:00;
  • 2-3 listopada 2024, Dżakarta, 11:00 - 17:00.

Uczelnie z całej Europy zaprezentują swoje oferty uczniom i studentom w Indonezji. Jest to wyjątkowa okazja do zaproszenia młodych, utalentowanych ludzi i pokazania im możliwości studiowania w Polsce.

 

Wyrażenie zainteresowania udziałem w EHEF można przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UE może być w stanie pokryć opłaty za uczestnictwo dla państw członkowskich, które chcą wziąć udział w EHEF 2024, ale nie mają dostępnych funduszy. Prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o takie pokrycie.

Zapraszamy!

 

ehef

 

Zapraszamy również na InaRI Expo 2024!

Narodowa Agencja Badań i Innowacji (BRIN) Republiki Indonezji ma zaszczyt gościć Indonezyjskie Targi Badań i Innowacji 2024 (InaRI Expo 2024) w ramach 29. Narodowego Dnia Przebudzenia Technologicznego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia 2024 r. w budynku ICC KST Soekarno (Cibinong Science Center).

W tym roku odbędzie się trzecia edycja InaRI Expo, które stanowi dobrą okazję dla BRIN do wzmocnienia współpracy z agencjami badawczymi i innowacyjnymi, uniwersytetami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, wspieranymi start-upami i partnerami przemysłowymi w celu wzajemnego zainteresowania różnymi dziedzinami technologii, badań i innowacji, zwłaszcza w dziedzinie: bezpieczeństwo żywnościowe, zdrowie, gospodarka oparta na wiedzy, zrównoważone środowisko, energia, odporność społeczna i różnorodność biologiczna.

Będzie to idealna platforma współpracy, dzielenia się wiedzą, nawiązywania kontaktów, a także próba docenienia naukowców, ekspertów lub praktyków, InaRI Expo 2024 zapewnia również przestrzeń dla wszystkich innowatorów, aby z dumą prezentować i rozpowszechniać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań i innowacji, które mają wpływ na społeczeństwo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzenia, prosimy o kontakt z Sekretariatem InaRI Expo lub z wyznaczonym personelem pod numerem telefonu:

Theresia Erni Wijayanti: (+62 857 1995 2352) lub

mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Udostępnij