Co nowego w Brukseli? – webinarium - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Oczekiwania wobec europejskiej strategii dla uniwersytetów, program Erasmus+ czy cyfrowe doświadczenia edukacyjne – to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszone zostaną podczas webinarium „Co nowego w Brukseli? Ostatnie zmiany w europejskich politykach i programach”, które Academic Cooperation Association (ACA) planuje 3 i 4 lutego.

Nadchodzące wydarzenie skupi się na tematach związanych z europejskim szkolnictwem wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowywanej strategii na rzecz uniwersytetów oraz oczekiwań wobec tej inicjatywy. Poza tym webinarium „Co nowego w Brukseli? Ostatnie zmiany w europejskich politykach i programach” obejmie m.in. informacje o programie Erasmus+, a także panele na temat mobilności.

Jak zapowiadają organizatorzy, rozmowa obejmie konkretne rozwiązania, jakie uniwersytety i szkoły wyższe oraz agencje krajowe mogą zastosować w celu wprowadzenia w życie nowych kierunków polityk europejskich w zakresie wymiany uczonych i studentów, umiędzynarodowienia nauki czy kształcenia w erze cyfrowej.

Co ważne, każda dyskusja tematyczna obejmuje perspektywy nie tylko badaczy, wykładowców akademickich czy ekspertów, ale i przedstawicieli instytucji europejskich. Wśród panelistów znaleźli się m.in.: Sophia Eriksson Waterschoot i Vanessa Debiais-Sainton z Komisji Europejskiej, Stephan Geifes z Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Anna-Lena Claeys-Kulik z European University Association (EUA), Anne Marie Janssen z AURORA Network, Jeroen Huisman z Uniwersytetu w Gandawie oraz Alicia Betts Avila z Uniwersytetu w Gironie.

Szczegółowe informacje i możliwość rejestracji TUTAJ

Udostępnij