Dzień Nauki Polskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dzisiaj świętujemy Dzień Nauki Polskiej. Nie przez przypadek święto uznające dorobek naszych naukowców obchodzimy w dzień urodzin Mikołaja Kopernika.
Ten fakt podkreśla bowiem, że Polska zdecydowanie ma się czym pochwalić na gruncie naukowym w ujęciu historycznym, a także współczesnym.

Od najdawniejszych czasów oczywiste jest, że nauka nie zna granic, dlatego wartość mobilności jest ze wszechmiar uniwersalna. W tym dniu w sposób szczególny zachęcam do korzystania z krótko- i długookresowych mobilności, wyjazdów i podróży zapewniających wymianę myśli i doświadczeń oraz korzystanie z rozwiniętej infrastruktury badawczej oraz dostęp do źródeł.
Polskim naukowcom przebywającym za granicą życzę szybkiego powrotu do Kraju nad Wisłą, bowiem sam Mikołaj Kopernik rzekł: „Nie ma obowiązków większych niż obowiązek względem ojczyzny”.

Dziękuję za Wasz wkład w rozwój polskiej nauki, za wszystkie Polskie Powroty, i mam nadzieję, że Wasze badawcze eksploracje zaprowadzą Was na nieznane lądy, zaś NAWA będzie doskonałą busolą, pozwalającą spełniać najskrytsze marzenia.

Dr Dawid Kostecki
Dyrektor NAWA

 

Udostępnij