EQUAL Training Session w siedzibie NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

7 lutego 2024 roku w siedzibie NAWA odbyła się sesja szkoleniowa jako część międzynarodowego projektu «European Qualifications – Refugees and Recognition 4» (EQUAL), realizowanego w ramach programu Erasmus+.

W szkoleniu brały udział ośrodki ENIC-NARIC z Norwegii, Grecji, Holandii, Włoch, Litwy, Rumunii, Polski oraz uczelnie z Grecji, Holandii i Włoch, posiadające doświadczenie w obszarze uznawalności wykształcenia uchodźców.

obraz 1equalludzie 

Program szkoleniowy projektu opierał się na narzędziach opracowanych w poprzednich projektach (np. zestaw narzędzi do uznawania kwalifikacji uchodźców, EQPR i ARENA Pathway) i obejmował najlepsze praktyki z innych krajów, dostosowane do potrzeb zidentyfikowanych w badaniu instytucji szkolnictwa wyższego oraz ENIC-NARIC. 

Sesja szkoleniowa skupiła się na praktycznym rozwiązywaniu przypadków i obejmowała prezentacje platformy e-learningowej opracowanej w ramach projektu, możliwe sposoby oceny rzeczywistych przypadków oraz praktyczne ćwiczenia z oceną przypadków, w których brakuje dokumentacji lub jest ona niekompletna. 

Obraz1equal

 

Udostępnij