Erasmus for Young Entrepreneurs - granty na rozwój kompetencji biznesowych - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wszystkich, którym marzą się międzynarodowe podróże zachęcamy do zapoznania się z programem Erasmus for Young Entrepreneurs. Pozwala on na uzyskanie praktycznych kompetencji biznesowych w międzynarodowym środowisku a końcówka studenckich wakacji to dobry moment na podjęcie decyzji o wyjeździe. Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców łączy doświadczonego przedsiębiorcę (Host Entrepreneur – HE) oraz Młodego Przedsiębiorcę (New Entrepreneur – NE), który zdobywa u HE doświadczenie zawodowe. W ramach projektu każdy uczestnik może wyjechać do wybranego kraju w Europie, a wsparcie finansowe na wyjazd zapewni UE. 

Jakie są zalety programu?

  • Erasmus for Young Entrepreneurs (EYE) dedykowany jest osobom, które: chcą nauczyć się prowadzenia biznesu od doświadczonych w tym zakresie, zagranicznych przedsiębiorców; które mają pomysł na biznes, chcą założyć własną działalność lub już ją prowadzą.
  • Firmę - mentora można wybrać samodzielnie lub wskazać ją w bazie programu.
  • Wyjazd ma charakter praktyczny - zarówno firma goszcząca, jak i wyjeżdżający, powinni nawiązać bliską współpracę, wzajemnie się od siebie uczyć i aktywnie wymieniać doświadczeniami.
  • Standardowy wyjazd trwa 3 miesiące, wymagania Programu to min.1 a max. 6 miesięczna wymiana.
  • Nie ma górnego limitu wieku dla uczestniczących w programie.
  • Wymiana jest świetną okazją do zwiększenia swoich kompetencji językowych oraz kompetencji miękkich.
  • Uczestnicy objęci są stypendium na czas wyjazdu.

Podczas wymiany w ramach EYE, koszty pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy pokrywa Komisja Europejska. Wsparcie finansowe wynosi od 530 do 1100 Euro, w zależności od kraju, w którym będzie odbywała się wymiana. Aby wziąć udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców skontaktuj się z koordynatorem programu, Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc 61 8279 710.

Więcej informacji o EYE znaleźć można na stronach www.ppnt.poznan.pl/erasmus oraz https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/

 

Ulotka grafika

Udostępnij