Komponent krajowy – wsparcie naukowców powracających do Polski z zagranicznych staży naukowych - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków do Komponentu krajowego dla stypendystów Programu im. Mieczysława Bekkera edycji 2019.

Komponent krajowy jest elementem programu M. Bekkera i ma ułatwić naukowcom przebywającym na dłuższych zagranicznych stażach powrót do kraju oraz zapewnić wsparcie ich kariery naukowej w polskiej jednostce.

Komponent krajowy zapewnia finansowanie atrakcyjnego wynagrodzenia przez 6 miesięcy po powrocie naukowca do polskiej instytucji nauki szkolnictwa wyższego przy  zatrudnieniu naukowca na łączny okres minimum 12 miesięcy. Pozwoli to uczonemu na optymalne wykorzystanie doświadczenia zdobytego w ramach programu im. Mieczysława Bekkera, a także pomoże stworzyć dla niego stabilne warunki zatrudnienia w Polsce.

O finansowanie mogą wystąpić uczelnie, instytuty badawcze, instytuty naukowe PAN  oraz inne podmioty prowadzące działalność naukową pod warunkiem, że posiadają kategorię naukową.

Nabór wniosków w trybie ciągłym prowadzony od 16 listopada 2021 do 31 grudnia 2023 roku godz. 15 czasu lokalnego (Warszawa).

Szczegółowe informacje na temat Komponentu krajowego Programu im. Mieczysława Bekkera:

Ogłoszenie - NAWA

 

Udostępnij