Konkurs "Mój doktorat w 180 sekund" dla regionu Europy Środkowej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już czwarty rok z rzędu odbywa się konkurs "Mój doktorat w 180 sekund" dla regionu Europy Środkowej. Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Polskich Romanistów „Plejada” organizuje finał krajowy. Uczestnicy, przez maksymalnie 3 minuty, będą mogli przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i spróbować przekonać jurorów i publiczność! Zarejestruj się do 19 lutego! 

https://okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/#MT180

Konkurs jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w prosty sposób. Na prezentację w języku francuskim uczestnicy mają nie więcej niż 180 sekund i mogą posłużyć się tylko jednym slajdem. Od matematyki po literaturę, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są akceptowane!

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. Polska selekcja (finał krajowy): polega na wyłonieniu laureatów polskich. Doktoranci reprezentują Polskę w finale Europy Środkowej organizowanym w Austrii.
  1. Finał Europy Środkowej: spośród kandydatów z Polski, Czech, Węgier i Austrii jury wyłoni trzech laureatów, natomiast jeden laureat zostanie wybrany przez publiczność.

Harmonogram konkursu:

● 19 lutego 2022 : termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie

● marzec 2022 : rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online

● 18 marzec 2022 : ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych

● 7 czerwca 2022 : finał konkursu Europy Środkowej w Wiedniu (Uniwersytet Wiedeński)

Ośrodek Kultury Francuskiej, Instytut Francuski w Polsce, jak również Towarzystwo „Plejada” współpracują ze sobą, aby zapewnić naszym kandydatom jak najlepsze przygotowanie (m.in. szkolenia dotyczące warstwy merytorycznej oraz postawy, gestykulacji, mimiki itp...).

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej  jest fundatorem nagrody Publiczności w II etapie konkursu.

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się online. Najlepsi uczestnicy z Polski zmierzą się w finale konkursu Europy Środkowej, który odbędzie się w Wiedniu w czerwcu 2022 r.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: https://okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/#MT180

Udostępnij

W czwartek 2 maja 2024 roku Kancelaria Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej będzie czynna do godziny 15:30. 
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu w kolejnym dniu roboczym.