Letnie kursy języka i kultury polskiej z NAWA - aplikacje otwarte - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA otworzyła nabór aplikacji do kolejnego programu, który będzie służył upowszechnianiu znajomości języka polskiego wśród zagranicznych studentów - Letnie kursy języka i kultury polskiej 2018. Dzięki uczestnictwu w letnich kursach studenci mogą nie tylko podnieść swoje kompetencje językowe, ale również lepiej poznać historię i kulturę Polski. Intensywnym zajęciom językowym towarzyszy bogaty program kulturalny, który obejmuje wycieczki, zwiedzanie, wizyty w instytucjach kultury, projekcje filmowe, warsztaty czy wykłady. Oferta przygotowana przez Agencję jest bezpłatna, a dodatkowo uczestnicy mają zagwarantowane wyżywienie i zakwaterowanie oraz jednorazowe stypendium NAWA w wysokości 500 złotych.

Głównym celem Programu jest zachęcanie do nauki języka polskiego studentów z zagranicy poprzez umożliwienie im bezpłatnego udziału w kilkutygodniowych kursach wakacyjnych organizowanych w Polsce. Stwarza on również okazję do nawiązywania relacji z Polakami i poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach lingwistycznych i kulturalnych z całego świata, co w przyszłości może zaowocować efektywną współpracą na różnych polach.

Do kogo skierowany jest program?

Program Letnie kursy języka i kultury polskiej 2018 skierowany jest do studentów uczelni zagranicznych, zarówno tych którzy już uczą się języka polskiego (np. w ramach lektoratu na macierzystej uczelni), jak i do tych, którzy dopiero planują rozpocząć naukę tego języka i są zainteresowani polską kulturą.

O udział w Programie mogą ubiegać się cudzoziemcy, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

  • są studentami zagranicznych uczelni;
  • nie mają polskiego obywatelstwa;
  • nie studiują w Polsce (w roku akademickim 2017/2018);
  • uczą się języka polskiego lub znają język angielski na poziomie min. B1.

Jaki jest harmonogram naboru?

 

kursy letnie

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się tutaj.

Złóż aplikację do programu.

Udostępnij