Medal KEN dla dyrektora polskiej szkoły w Pekinie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 Dr Andrzej Ruszer, dyrektor Szkoły Polskiej im. Michała Boyma przy Ambasadzie RP w Pekinie, otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Odznaczenie wręczył Ambasador RP w Pekinie – Wojciech Zajączkowski. Komisja Edukacji Narodowej doceniła wieloletnie zaangażowanie dr Ruszera w nauczanie polskich dzieci w Chinach. Energia i otwartość z jaką poświęcił się organizacji inicjatyw promujących nie tylko polską szkołę, ale również język, historię i kulturę naszego kraju, m.in. ucząc języka polskiego w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Lektorzy”, a także ogromna otwartość na potrzeby polskich uczniów jest nie do przecenienia.

Pracując w edukacji od roku 2002, a więc niemal 21 lat, z czego 11 w Pekinie, doszedłem do wniosku, że praca, którą wybrałem jako dwudziestokilkuletni mężczyzna była i jest moim powołaniem. – wspomina w swoim przemówieniu dr Andrzej Ruszer. – (…) Prawdą jest, że nauczyciele także przeżywają wypalenie zawodowe, ale podkreślam, są i tacy, którzy całe swoje życie poświęcają edukacji, czerpiąc z niej siłę, motywację, witalizm, wyzwania oraz satysfakcję. Satysfakcjonujący może być uśmiech ucznia lub studenta, okazywany szacunek i próba szukania w pedagogu autorytetu, satysfakcjonujące mogą być kwiaty wręczane na Dzień Nauczyciela, dobre świadectwo wychowanków czy świetnie zdane egzaminy przez studentów; satysfakcjonujące mogą być słowa otuchy i wsparcia ze strony rodziców, przełożonych, a w końcu satysfakcjonujące mogą być też same nagrody i wyróżnienia.

Cieszymy się w wyróżnienia jakie otrzymał dr Andrzej Ruszer i życzymy kolejnych lat pełnych satysfakcji z pracy pedagogicznej.

 

Dr Andrzej Ruszer wraz z przedstawicielami Katedry Języka Polskiego w Pekinie

Uroczystość wręczenia medalu Komisji Edukacji Narodowej

 

Katedra jezyka polskiego Ruszer

Udostępnij