Misja edukacyjna NAWA do Kazachstanu rozpoczęta - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polska delegacja bierze udział w misji edukacyjnej na targi International Education Fair 2019 organizowane w dniach 4-13 października 2019 r. w Kazachstanie.

19 polskich instytucji bierze udział w głównej części organizowanych przez Centrum Programów Międzynarodowych „Bolashak” targów w Nur-Sułtanie, Szymkencie i Ałmaty. Polska delegacja należy do najliczniejszych, obok m. in. chińskiej i rosyjskiej.

NAWA, we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi oraz organizacjami polonijnymi zaplanowała szereg spotkań dodatkowych m. in. z czołowymi szkołami średnimi w Nur-Sułtanie i Ałmaty, wiodącymi uczelniami, w tym okrągły stół z regionalnymi uniwersytetami w Szymkencie oraz z przedstawicielami miejscowej Polonii.

Kazachstan jest dla NAWA ważnym kierunkiem działalności – w Polsce studiuje obecnie ponad 1100 jego obywateli, co sytuuje go w pierwszej dziesiątce państw, z których najczęściej pochodzą cudzoziemcy studiujący w naszym kraju. Regularnie odbywają się także dwustronne wizyty służące dalszemu umacnianiu współpracy w dziedzinie nauki i szkolnictwa wyższego, w tym zeszłoroczna wizyta delegacji NAWA w Ałmaty.

P1120059

P1120192

P1120088

P1120343

P1110924

Udostępnij