Misja edukacyjna NAWA do ZEA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA oraz 9 polskich uczelni uczestniczyło w targach International Education Show w Szardży w ZEA. Przy okazji targów odbyły się spotkania w trzech zlokalizowanych w Dubaju uczelniach.

Targi International Education Show, zorganizowane już po raz szesnasty, przyciągnęły bardzo dużą grupę odwiedzających, wg szacunków organizatora odwiedziło je ok 25 tys. osób, przede wszystkim młodzież szkolna. Targi odbyły się w nowoczesnej i doskonale przygotowanej hali Expo Centre Sharjah. Za ciekawostkę można uznać, że w dwa z trzech targowych dni zaplanowano czas wyłącznie dla chłopców lub dziewcząt. Trzeciego dnia wielu odwiedzających pojawiało się z rodzicami.

Polskie stoisko przyciągnęło duże zainteresowanie odwiedzających targi, ze względu na bogate zróżnicowanie narodowościowe ZEA, reprezentujących kilkadziesiąt różnych narodowości. Szczególną popularnością cieszyła się oferta studiów medycznych, a także politechnicznych i biznesowych. Nie zabrakło również pytań o możliwości pozyskania stypendium i o warunki życia w Polsce. Stoisko odwiedził także Radca Ambasady RP w Abu Zabi, pan Jakub Sławek.

W przededniu rozpoczęcia targów polska delegacja odbyła spotkania na University of Wollongong w Dubaju, American University in the Emirates oraz SP Jain School of Global Management. Wszystkie spotkania pokazały duży potencjał dwustronnej współpracy między uczelniami, szczególnie w ramach krótkoterminowej mobilności doktorantów i naukowców.

Ze względu na wysokie umiędzynarodowienie miejscowych uczelni oraz zróżnicowaną strukturę narodowościową samego państwa Zjednoczone Emiraty Arabskie są perspektywicznym rynkiem dla instytucji szkolnictwa wyższego, tak poszukujących partnerów dla projektów naukowych, jak i rekrutujących nowych studentów. Warto też zauważyć, że w kontekście EXPO 2020 w Dubaju (październik 2020-kwiecień 2021) kolejne wydarzenia targowe w ZEA będą możliwością wyjątkowej promocji 

W skład polskiej delegacji weszły:

  1. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  3. Uniwersytet Jagielloński
  4. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  5. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
  6. Gdański Uniwersytet Medyczny
  7. Warsaw University of Business
  8. Politechnika Krakowska
  9. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

20200123 121420 kopia

20200123 115442

20200124 180956

20200123 204945

Udostępnij