Misja edukacyjna w Argentynie i Brazylii - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Spotkania z młodzieżą polonijną, studentami z Argentyny i Brazylii, spotkania w Universidad de Buenos Aires, targi uczelni polskich w Domu Polskim w Buenos Aires, udział w Salao do Estudante, spotkanie z argentyńskim Ministerstwem odpowiedzialnym za edukację i naukę, to tylko część programu związanego z misją edukacyjną w Argentynie i Brazylii, która odbyła się w dniach 17-22 marca 2023 r.

W misji edukacyjnej wzięli udział przedstawiciele NAWA, MEiN, KRASP oraz ORPEG, a także przedstawiciele 11 polskich uczelni w tym: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Collegium Civitas.

W Programie misji znalazły się: spotkania z młodzieżą polonijną, studentami z Argentyny i Brazylii, spotkania w Universidad de Buenos Aires, targi uczelni polskich w Domu Polskim w Buenos Aires, spotkanie z Polonią współorganizowane z Konsulatem RP w Kurytybie, udział w targach Salao do Estudante oraz spotkanie z argentyńskim Ministerstwem odpowiedzialnym za edukację i naukę.

Misja edukacyjna rozpoczęła się od wizyty w Argentynie i spotkań na Universidad de Buenos Aires oraz w argentyńskim ministerstwie odpowiedzialnym za edukację, szkolnictwo wyższe i naukę. Spotkanie odbyło się z udziałem polskiej delegacji uczelni, a ze strony argentyńskiej udział w  nim wzięli: Prof. Guillermo Durán, Dean of the School of Exacts and Natural Sciencies , Prof. Pablo Evelson, Dean of the School of Pharmacy and Biochemistry, Ivan Bigas, General Director of International Affairs at University of Buenos Aires, Prof. Patricio Conejero Ortiz, Secretary of International Affairs, Mg. Mara Serna, International Missions, Secretary of International Affairs.

Następnie 18 marca 2023 r. odbyły się targi współorganizowane z Ambasadą RP w Buenos Aires, które zgromadziły ponad 150 osób – głównie młodzieży polonijnej, a także ich rodziców. W pierwszej części spotkania, które otworzyła Pani Ambasador Nadzwyczajna RP, Aleksandra Piątkowska, zgromadzeni uczestnicy mogli dowiedzieć się o polskim szkolnictwie wyższym oraz ofercie NAWA – podczas prezentacji wygłoszonej w języku hiszpańskim przez Hannę Reczulską, Dyrektor Biura Uznawalności Wykształcenia. Spotkanie prowadziła Pani Alicja Tunk z Ambasady RP w Buenos Aires. Zapraszamy do obejrzenia relacji - filmu z targów w Buenos Aires: https://youtu.be/uIYcJKXrDn0

Kolejnym punktem misji były spotkania oraz targi w Brazylii, w Kurytybie.

zdj2

To tu znajduje się największa Polonia w Brazylii i to również w Kurytybie 20 marca 2023 r. odbyło się spotkanie współorganizowane z Konsulatem RP w Kurytybie, które otworzyła Konsul Generalna RP, Pani Marta Olkowska. Następnie przedstawiciele NAWA zaprezentowali ofertę polskiego szkolnictwa wyższego oraz NAWA, a uczelnie miały okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. Spotkanie zgromadziło około 200 osób, które są bardzo zainteresowane studiami w Polsce oraz stypendiami NAWA. Podczas spotkania oprócz prezentacji polskiego szkolnictwa wyższego, wyświetlono również filmy promocyjne z udziałem stypendystów NAWA

Następnie polska delegacja wzięła udział w targach Salao do Estudante, jednych z najważniejszych targów edukacyjnych, które odbywają się w Ameryce Łacińskiej. Targi były licznie odwiedzane przez zagranicznych studentów, organizatorzy szacują, że targi odwiedziło około 600 osób, które miały okazję porozmawiać z przedstawicielami NAWA oraz polskich uczelni.

Informacje o misji edukacyjnej w Ameryce Łacińskiej znalazły się również w lokalnych mediach:

https://www.upranet.com.ar/page2.php?view=84&vuelve=ROTADOR

https://www.argentina.gob.ar/noticias/se-realizo-una-feria-de-universidades-polacas-en-buenos-aires

https://www.argentina.gob.ar/noticias/becas-para-estudios-de-posgrado-en-polonia-y-feria-de-universidades-polacas

https://twitter.com/PUniversitarias/status/1638526592547684357?s=20

https://www.instagram.com/p/CqF6W3kN6e-/?igshid=ZTE2MDY0MWU=

 

IMG 0642

 

 

 

 

 

 

Udostępnij