Nabór młodych naukowców do zespołu badawczego Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW (OKFiSF UW) przystępuje do rekrutacji czterech młodych naukowców, doktorów lub doktorantów, do frankofońskiego zespołu badawczego w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych na okres 9 miesięcy (od września 2019 do końca maja 2020).

Jeden z kandydatów delegowany będzie do pracy organizacyjnej nad programem Plurality, który wchodzi w skład Sojuszu 4EU+ (www.4eualliance.eu). Kandydat powinien biegle posługiwać się językiem angielskim, znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem. Do obowiązków kandydata należeć będzie: wsparcie przy zarządzaniu siecią naukową nowopowstałego programu 6 uniwersytetów europejskich, komunikacja w jego ramach oraz pomoc przy organizacji nowych projektów badawczych i edukacyjnych z zakresu nauk humanistycznych i społecznych w ramach Sojuszu 4EU+.

Następni czterej kandydaci będą zobowiązani do: przygotowania wniosku grantowego NCN, czynnego udziału w działalności naukowej i funkcjonowaniu Ośrodka, udziału w seminarium naukowym Ośrodka, organizacji wydarzeń naukowych, pracy nad publikacjami oraz komunikacji. Powinni się wpisywać w jedną z następujących problematyk:

-        kwestie europejskie (migracja/diaspora, bezpieczeństwo, Europa Środkowa),

-        kwestie pamięci zbiorowej,

-        frankofonia i studia frankofońskie (język francuski, tematyka lub metodologia),

-        lub inna dziedzina nauk społecznych związana z działalnością Ośrodka.

Członkowie zespołu otrzymają wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenie, w wysokości 2000 zł – 80 godzin miesięcznie, na okres do 8 miesięcy maksymalnie.

Kandydaci proszeni są o przekazanie CV i listu motywacyjnego do 22 września 2019 włącznie (po polsku lub po francusku), który przedstawi projekt badawczy i zaproponuje związane z nim wydarzenie naukowe (na przykład konferencję lub panel dyskusyjny z udziałem eksperta frankofońskiego organizowany we współpracy i pod nadzorem dyrektora OKFiSF) oraz publikację (np. opracowanie zbiorowe). 

Znajomość języka francuskiego jest warunkiem obowiązkowym.

Udział w pracach zespołu badawczego pozwoli Państwu lepiej poznać francuskie podejście metodologiczne oraz rozwinąć kontakty naukowe, krajowe i zagraniczne, w tym z francuskimi ośrodkami akademickimi i badawczymi. Współpraca z Ośrodkiem stwarza okazję na rozwinięcie własnej tematyki badawczej, we współpracy z dyrektorem Ośrodka i przy wsparciu całego zespołu.

Zgłoszenia do 22 września 2019 włącznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.okf.uw.edu.pl tel. 22 55 260 41/42

 

Zdjęcie: ©wichayada - stock.adobe.com

Udostępnij