Naukowcy z Francji z wizytą studyjną w NAWA w ramach Polsko-Francuskiego Roku Nauki - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 19-21 listopada, w ramach Polsko-Francuskiego Roku Nauki, NAWA zorganizowała wizytę studyjną dla sześciu naukowców z Francji, reprezentujących różne dziedziny nauki. Gościliśmy specjalistów z dziedziny technologii żywności, biologii molekularnej, nauk medycznych, ekologii, sztuki współczesnej.

19 listopada, w dniu poprzedzającym wizytę, odbyło się V Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji, zorganizowane przez Ambasadę Francji w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie Ambasady Francji: https://pl.ambafrance.org/5eme-edition-du-Forum-franco-polonais-de-la-recherche-et-de-l-innovation.

Nasi Goście - naukowcy z Institut de Recherche en Cancéreologie de Montpellier i ENS Chimie Montpellier, Université Savoie Mont Blanc, Université Picardie Jules Verne, Uniwersytetu w Dijon, spotkali się ze swoimi naukowymi partnerami m.in. Z Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie, Instytutu Botaniki PAN w Krakowie, Instytutu Międzynarodowego Biologii Molekularnej i Komórkowej, SGGW.

Naukowcy z Francji byli zainteresowani ofertą NAWA, FNP oraz NCBR. Spotkanie z przedstawicielami tych instytucji odbyło się ostatniego dnia wizyty.

Wizyta została zorganizowana z udziałem Ambasady Francji w Warszawie oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udostępnij