NAWA na trzecim Polsko-Niemieckim Spotkaniu Naukowym w Berlinie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

“Research under pressure – How research institutions and funding organisations react on crises” - pod tym hasłem odbyło się Polsko-Niemieckie Spotkanie Naukowe w Berlinie. NAWA była aktywnym uczestnikiem spotkania. 

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 27-28 października 2022 r., zgromadziło przedstawicieli 17 instytucji badawczych i organizacji finansujących badania z Polski i z Niemiec. Głównymi organizatorami byli Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG), Narodowe Centrum Nauki oraz Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Wszystkie trzy instytucje podkreśliły kluczowe znaczenie współpracy dwustronnej, zwłaszcza w obliczu wojny w Ukrainie, pandemii COVID-19, czy kryzysu klimatycznego. 

Ze strony NAWA, w wydarzeniu udział wzięła dr Zofia Sawicka zastępca dyrektora NAWA, poruszając kwestie takie jak: wpływ pandemii COVID-19 na krótkookresową mobilność naukową oraz elastyczność podejścia NAWA przy pobytach naukowych długookresowych; reakcja NAWA na bieżące kryzysy oraz odpowiedź na wydarzenia wymagające nagłej interwencji, zbadania problemu w postaci programu Granty Interwencyjne NAWA; wojna w Ukrainie i jej zróżnicowany wpływ na poszczególne państwa - sytuacja Polski jako kraju przyfrontowego; wpływ kryzysu energetycznego i związanej z nim inflacji na finasowanie mobilności naukowej.

Berlin 10 2022

Uczestnicy 3. Polsko-Niemieckiego Spotkania Naukowego, DFG Bildschön Peter Lorenz
Źródło: www.ncn.pl

Udostępnij