Trwa nabór do II edycji Programu Polskie Powroty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Nabór projektów w II edycji Programu Polskich Powrotów, który skierowany jest do polskich badaczy pracujących na uczelniach na całym świecie. Celem jest zachęcenie do powrotu do kraju rodzimych naukowców, którzy osiągają sukcesy naukowe i dydaktyczne w zagranicznych ośrodkach naukowych.

Projekt ten daje także unikatową szansę polskich uczelniom i instytutom naukowym oraz badawczym na pozyskanie do współpracy specjalistów posiadających doświadczenie międzynarodowe oraz najświeższą wiedzę na temat trendów badawczych w swojej dyscyplinie naukowej.

Program Polskie Powroty jest jedyną ofertą grantową dla polskich naukowców rezydujących w ośrodkach naukowych zagranicą, która daje możliwość powrotu do Polski w celu stworzenia własnej grupy projektowej i prowadzenia badań z uwzględnieniem warunków finansowych na światowym poziomie. Ich obecność w polskiej przestrzeni naukowej da szansę na zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i badań.

W pierwszej edycji Programu w 2018 roku finansowanie otrzymały dwadzieścia dwa projekty: szesnaście z nauk przyrodniczych (w tym ścisłych), trzy wnioski z nauk inżynieryjnych i technicznych oraz po jednym wniosku z zakresu nauk społecznych, medycznych i o zdrowiu oraz nauk humanistycznych. Autorzy nagrodzonych grantami projektów zdobywali doświadczenie zagraniczne pracując dotychczas m.in. w  uczelniach lub jednostkach badawczych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Danii, Hiszpanii, a także Singapurze czy Korei Południowej. Powracający Naukowcy rozpoczęli już lub rozpoczną pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Politechnice Wrocławskiej czy Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk. W sumie będzie to dwanaście ośrodków w całej Polsce. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do składania aplikacji w Programie. Czekamy na ciekawe i reprezentujące wysoki poziom projekty z każdej dziedziny naukowej. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Pionem Programów dla Naukowców

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się tutaj.

Złóż aplikację do Programu.

 

polish cover

Udostępnij