Panel NAWA na konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce” - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Zapraszamy na panel Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który odbędzie się podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce” organizowanej w dniach 8-9 lutego 2024 w Poznaniu wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. Gospodarzem konferencji będzie Politechnika Poznańska. To już 17 edycja ogólnopolskiej konferencji na temat strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. Tegoroczne wydarzenie zostanie zorganizowane w formule hybrydowej.

W czwartek, 8 lutego w godz. 17-18 odbędzie się panel Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pod tytułem „Studenci zagraniczni w krajowej strategii umiędzynarodowienia”.

NAWA post template 1Proces tworzenia Strategii Umiędzynarodowienia wiąże się z indywidualnym podejściem do poszczególnych aktorów działań podejmowanych na rzecz umiędzynarodowienia. Dokument, który ma powstać pod auspicjami NAWA powinien uwzględniać postulaty poszczególnych interesariuszy. Bez studentów trudno wyobrazić sobie wspólnotę akademicką. Powszechnie wiadomo, że nauka nie zna granic, zatem kampusy uniwersyteckie muszą mieć wymiar międzynarodowy. Powstaje pytanie: Jak ułatwić skuteczną adaptację studentom zagranicznym w Polsce? Jakie są największe bariery, z którymi spotykają się obcokrajowcy? Jak zwiększać zdolność instytucjonalną uczelni i jednostek naukowych w obszarze studentów zagranicznych? oraz jak integrować wielokulturową wspólnotę akademicką? Jak skutecznie zachęcać do studiowania w Polsce na przykładzie kampanii Ready, Study, Go! Poland?

Prowadzący: Dr Dawid Kostecki, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Zaproszeni mówcy:
• Przemysław Skrodzki, z-ca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynar. MNiSW
• Prof. Armen Edigarian, prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
• Mirosław Marczewski, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
• Ewa Kiszka, przewodnicząca IROs Forum, kierowniczka Biura Umiędzynarodowienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
• Kewin Lewicki, przewodniczący Parlamentu Studentów RP
• Mariia Starshynova, stypendystka programu Banach NAWA


W Polsce jest już ponad 100 000 studentów zagranicznych. Wspólna strategia działania polskich uczelni w kwestiach umiędzynarodowienia opiera się na wzajemnym wsparciu, dzieleniu się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach i niewątpliwie przynosi korzyści w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz zachęcaniu młodych ludzi z całego świata do studiowania w naszym kraju.

Jednym z wielu wskaźników umiędzynarodowienia jest stosunek liczby studentów zagranicznych do ogólnej liczby studentów w danym kraju. W Polsce wynosi on 8,6 proc. Podczas panelu odpowiemy na pytanie, co możemy zrobić żeby Polska stała się atrakcyjnym krajem do studiowania dla studentów z krajów rozwiniętych. Naszych gości zapytamy też, jakie usługi rozwijają uczelnie, aby dostosować się do zmieniających standardów i oczekiwań studentów oraz co przedstawiciele świata akademickiego mogą zrobić, aby informacja, że Polska jest krajem przyjaznym do studiowania, docierała do kandydatów na studentów.

Udział w konferencji możliwy jest po dokonaniu rejestracji.

Więcej szczegółów - na stronie: https://www.studyinpoland.pl/konferencja2024/

Udostępnij