Pierwszy cyfrowy „Direct” za nami - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Zorganizowany w zeszłym tygodniu (14 maja) Direct to Internationalization poświęcony był funkcjonowaniu szkolnictwa wyższego w dobie pandemii i próbom dostosowania do szczególnych wyzwań.

Sama forma wydarzenia – webinarium – była uwarunkowana specyficznymi ograniczeniami, w których funkcjonujemy. Co prawda nie miała ona wpływu na obniżenie frekwencji wśród uczestników, wręcz odwrotnie. Brakowało nam jednak osobistych interakcji z uczestnikami, które dotąd były nieodłącznym elementem Directów.

W wydarzeniu, które otworzyła nowo mianowana Dyrektor NAWA, dr Grażyna Żebrowska poruszyliśmy najbardziej aktualne i jednocześnie najważniejsze naszym zdaniem tematy strukturyzując je w czterech wystąpieniach.

Zastępca Dyrektora NAWA, Agnieszka Stefaniak-Hrycko, mówiła o celach stawianych sobie aktualnie przez Agencję, kładąc nacisk na udzielenie naszym partnerom różnorodnych form wsparcia oraz rozwój nowych form działania uczelni. Mówiąc o aktywności NAWA ustosunkowała się szczegółowo do poszczególnych grup beneficjentów naszych programów, tj. naukowców, instytucji, studentów oraz osób uczących się języka polskiego.

Dr Joanna Buczek (NAWA), przeanalizowała szereg europejskich i światowych opracowań dotyczących wpływu pandemii na funkcjonowanie środowiska akademickiego, wskazując przewidywane rezultaty oraz  konkretne wyzwania  i rekomendacje dla szkolnictwa wyższego.

Malwina Górecka z Pionu Komunikacji i Promocji NAWA omówiła szczegółowo realizowane przez Agencję działania skierowane do obecnych i przyszłych studentów zagranicznych, zwłaszcza prowadzony w ostatnich tygodniach cykl webinariow, uaktualnienie strony www.go-poland.pl, wydanie nowych broszur dot. polskich uczelni czy projekt Digital Ambassadors.

W kończącym konferencję wystąpieniu, dr Marta Porębiak z Uniwersytetu SWPS podjęła temat zarządzania kryzysowego w dobie koronawirusa przy uwzględnieniu psychologicznych elementów analizy, przypominając uczestnikom o potrzebie przygotowania na świat po pandemii.

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami uczestników na kanale NAWA w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=onYKKF9Qwz0 lub bezpośrednio poniżej:

 

Udostępnij