Podsumowanie wydarzenia warsztatowego OCTRA 2 dotyczącego mikropoświadczeń - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wydarzenie online odbyło się w dniu 06.06.2024 roku, jako część projektu Online course catalogues and databases for transparency and recognition 2 (OCTRA 2). Spotkanie zostało zorganizowane przez NAWA we współpracy z koordynatorem projektu Academic Information Centre (Latvia). W wydarzeniu wzięło udział około 35 przedstawicieli polskich instytucji szkolnictwa wyższego.

Celem warsztatów była konsultacja z instytucjami szkolnictwa wyższego Wskazówek (Guidelines), wypracowanych w ramach powyższego projektu, określających zakres i sposób udostępniania danych dotyczących mikropoświadczeń, niezbędnych dla ich sprawnego i sprawiedliwego uznania.

Podczas warsztatów Dyrektor Biura Uznawalności Wykształcenia NAWA Hanna Reczulska zaprezentowała wypracowane w ramach projektu OCTRA 2 Wskazówki (Guidelines), dotyczące przedstawiania danych na temat mikropoświadczeń w sposób przejrzysty i ułatwiający ich ocenę przez osoby zawodowo decydujące o ich uznaniu. Natalia Czujko, Starszy Specjalista w Biurze Uznawalności Wykształcenia NAWA, zapoznała uczestników spotkania z wynikami krajowego raportu NAWA dotyczącego mikropoświadczeń.

W drugiej części wydarzenia odbyła się dyskusja na temat Wskazówek (Guidelines) i zebranie informacji zwrotnych oraz sugestii od przedstawicieli polskich uczelni. Wnioski z dyskusji przyczynią się do finalnego postępu projektu OCTRA 2 i będą miały bezpośredni wpływ na ostateczny kształt przygotowywanych Wskazówek (Guidelines) dotyczących mikropoświadczeń.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami ze spotkania oraz pełnymi informacjami o projekcie na stronie NAWA poświęconej OCTRA 2.          

Udostępnij