Polecamy cykl otwartych szkoleń online NCBR - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jakie są zasady przyznawania grantów w konkursach NCBR? Jak wygląda proces oceny wniosków o dofinansowanie? Gdzie szukać informacji o realizowanych z Funduszy Europejskich konkursach? Jakie są udogodnienia dla firm już realizujących projekty w czasie pandemii? Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla wszystkich – zarówno wnioskodawców, beneficjentów, jak i innych osób zainteresowanych działalnością Centrum.

- NCBR jest instytucją otwartą na przedsiębiorców i naukowców z całego kraju. Już od ponad dwóch lat nasi eksperci jeżdżą w najdalsze zakątki Polski, szkoląc, edukując i przybliżając wszystkim zainteresowanym zasady konkursów. Również teraz, w czasie pandemii, nie zwalniamy tempa. Przenieśliśmy szkolenia do internetu, na nasz kanał YouTube, gdzie każdy ma możliwość zasięgnięcia sporej dawki wiedzy – powiedział dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

NCBR online to cykl ponad 20 szkoleń, regularnie publikowanych na kanale NCBR w serwisie YouTube. Eksperci NCBR kompleksowo przybliżają cały proces od pozyskania grantu do jego realizacji, również w czasie pandemii. Omawiają zasady aktualnych konkursów, również tych, realizowanych z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój czy w ramach inicjatyw międzynarodowych, zasady działania programów dla start-upów Bridge Alfa, odpowiadają też na najczęściej zadawane przez wnioskodawców pytania, przedstawiają zasady udogodnień w realizacji projektów w czasie pandemii.

- Staramy się w jasny i przejrzysty sposób przekazać wiedzę na temat aplikowania w konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a następnie realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Nie chcemy, aby proces złożenia wniosku o dofinansowanie był barierą dla innowatorów. Dla nas najbardziej liczy się dobry pomysł i plan jego realizacji. W każdym z odcinków wypowiadają się eksperci, obrazując przekaz przykładami – mówi Dorota Toczyska, kierownik projektu w NCBR.

Twórcom szkoleń zależy, aby w pełni odpowiadały one na potrzeby polskich innowatorów, dlatego też NCBR uruchomiło ankietę, w ramach której Internauci mogą decydować o tematyce kolejnych filmów.

 Cykl szkoleń NCBR online finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

webinary NCBR online

 

Zdjęcie: ©wichayada- stock.adobe.com

Udostępnij