Pomoc w czasie epidemii: UW o połowę obniża opłaty za akademiki - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Epidemia spowodowana koronawirusem zmienia życie całych społeczności akademickich. Na uczelniach zawieszono zajęcia dydaktyczne, a w ich miejsce wprowadzono nauczanie online (do 10 kwietnia 2020). Wielu studentów wyjechało do swoich rodzinnych domów. W wyjątkowo trudnej sytuacji znaleźli się studenci i doktoranci, a wśród nich obcokrajowcy, którzy pozostali w domach akademickich i muszą się utrzymać, a wiele z tych osób z dnia na dzień straciło możliwość zarabiania w pubach, kawiarniach, restauracjach czy galeriach handlowych.

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Marcin Pałys, rozumiejąc tę trudną sytuację dużej części społeczności uniwersyteckiej, zdecydował o obniżeniu o połowę opłat za zakwaterowanie w obiektach uczelni i wydał w tej sprawie odpowiednie zarządzenie. Na mocy tego zarządzenia, w związku z odwołaniem wykładów i zajęć na Uniwersytecie Warszawskim, za wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie, opłata w obiektach Uniwersytetu Warszawskiego wnoszona za miesiąc kwiecień 2020 r. zostaje jednorazowo obniżona o 50 proc.

Z ulgi w opłacie może skorzystać blisko 1200 osób, które pozostały i mieszkają w domach studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Domu Pracownika Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz obiektach hotelowych „Hera” i „Sokrates”. Są to studenci polscy i zagraniczni, doktoranci, słuchacze studiów podyplomowych "Szkoła edukacji PAFW – UW" oraz stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Zdjęcie: ©Alessandro - stock.adobe.com

Udostępnij