Seminarium SUCTI w Poznaniu już 5 grudnia - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W imieniu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszamy serdecznie na Seminarium SUCTI na temat szkoleń dla pracowników administracji z zakresu internacjonalizacji i komunikacji międzykulturowej w szkolnictwie wyższym, które odbędzie się 5 grudnia w Poznaniu.

SUCTI (Systemic University Change Towards Internationalization) to projekt finansowany w ramach programu Erasmus+ Partnerstwo strategiczne i koordynowany przez Uniwersytet Rovira i Virgilii w Tarragonie przy współuczesnictwie 6 innych uczelni, w tym UAM. Polska uczelnia jest jednym z partnerów projektu i odpowiadała m.in. za  spotkanie projektowe w Poznaniu, którego celem było przeszkolenie przyszłych trenerów, którzy będą na swoich uczelniach prowadzić szkolenia z internacjonalizacji dla pracowników administracji.

SUCTI zakłada, że to właśnie pracownicy administracyjni są siłą napędową umiędzynarodowienia w szkolnictwie wyższym. To właśnie ta grupa może zmienić, przyspieszyć i polepszyć jakość umiędzynarowienia całej uczelni wspierając w działaniach nauczycieli akademickich oraz studentów. Poprzez szkolenie z podstaw internacjoanalizacji i komunikacji międzykulturowej pracownicy administracyjnie mają nabyć wiedzę i umiejętności, aby efektywnie wykonywać to zadanie. Celem Seminarium SUCTI jest przybliżenie jej uczestnikom założeń i celów projektu, przekazanie tego, jak wyglądają same szkolenia oraz przedstawić inne działanie w projekcie, które mogą okazać się przydatne na każdej uczelni w Polsce.

Rejestracja oraz pełen program wydarzenia znaduje się na stronie Uniwersytetu tutaj.

 

sucti

 

 

 

Udostępnij