Stypendia Instytutu Języka Islandzkiego Árni Magnússon Institute - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Islandzkie Ministerstwo Kultury i Biznesu przyznaje corocznie szereg stypendiów dla studentów pochodzących z zagranicznych uniwersytetów na studia licencjackie z języka islandzkiego jako drugiego języka na Uniwersytecie Islandzkim w Reykjaviku. Program stypendialny jest administrowany przez Instytut Studiów Islandzkich Árni Magnússon. Około 12 stypendiów przyznawanych jest na okres od 1 września do 31 maja każdego roku.

Stypendia przeznaczone są dla studentów współczesnego języka islandzkiego, którzy ukończyli co najmniej jeden rok studiów uniwersyteckich w dziedzinie nauk humanistycznych. Ponadto studenci muszą wykazać się podstawową znajomością języka islandzkiego, aby spełnić wymagania wstępne na studia licencjackie w języku islandzkim jako drugim języku (tj. znajomość języka islandzkiego równoważna umiejętnościom nabytym po ukończeniu Icelandic Online 1 i Icelandic Online 2, z których oba są kursami do samodzielnej nauki oferowanymi bezpłatnie online). Preferowani będą kandydaci w wieku poniżej 35 lat.

Program studiów licencjackich w języku islandzkim jako drugim języku obejmuje zarówno studia teoretyczne, jak i praktyczne. Z jednej strony jest to kurs językowy, na którym studenci są szkoleni w zakresie mówienia, czytania i pisania współczesnego języka islandzkiego. Z drugiej strony zagłębia się w bardziej akademickie aspekty języka islandzkiego, jego literatury i historii Islandii. Poruszane tematy obejmują morfologię, składnię i fonetykę współczesnego języka islandzkiego. Program nauczania obejmuje zarówno literaturę średniowieczną, jak i współczesną oraz historię Islandii od osadnictwa do czasów współczesnych. Studenci zapoznają się z tłumaczeniami na język islandzki.

Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do Árni Magnússon Institute do 1 grudnia 2023 roku.

Więcej informacji oraz formularze można znaleźć na stronie https://www.arnastofnun.is/en/about-scholarship

Udostępnij