Stypendyści Programu im. Łukasiewicza i Programu Poland My First Choice wzięli udział w oficjalnej inauguracji - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Przejechali studiować na polskich uczelniach niemal z całego świata, są pełni zapału do nauki i poznania polskiej kultury. We wtorek 17 grudnia odbyła się oficjalna inauguracja dwóch programów NAWA - Programu im. Łukasiewicza oraz Programu Poland My First Choice. 

W uroczystości wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Profesor Wojciech Maksymowicz oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński. Uczestników przywitał dyrektor NAWA, Łukasz Wojdyga.

Spotkanie wpisało się w tradycję uroczystego powitania stypendystów Programu Łukasiewicza, realizowanego we współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Beneficjenci Programu Poland My First Choice mieli przyjemność uczestniczyć w pierwszej w historii inauguracji tego nowego przedsięwzięcia Agencji.  Wydarzenie zgromadziło ponad 100 tegorocznych stypendystów programów z państw Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy.

Podczas inauguracji licznie zgromadzeni uczestnicy mogli wysłuchać wykładu „Nurkowanie z robotami – interdyscyplinarność współczesnej nauki”, który wygłosił dr Tomasz Łuczyński z Uniwersytetu Heriot-Watt w Wielkiej Brytanii.

Stypendyści mieli okazję wzajemnie się poznać, wymienić pierwsze doświadczenia z pobytu w Polsce, także porozmawiać z koordynatorami Programów podczas warsztatów.

Było nam niezmiernie miło poznać naszych Stypendystów i móc osobiście złożyć im gratulacje i życzyć powodzenia oraz wielu sukcesów.

 

WL1 1153

 

WL1 1174

 

WL1 1725

 

WL1 2188

 

WL1 1453

 

 

Udostępnij