Uczelnie drukują przyłbice ochronne dla służby medycznej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Nie tylko duże i znane koncerny udostępniają drukarki 3D do produkcji przyłbic ochronnych, które są szczególnie ważne w walce służby medycznej z koronawirusem. Również studenci polskich uczelni nie są obojętni i bezczynni wobec pandemii i potrzeb szpitali oraz domów opieki.

Dzięki uczelniom, które pozwoliły im uruchomić drukarki 3D, również biorą udział w drukowaniu na masową skalę tak ważnego środka ochronnego jakim jest przyłbica. Zapotrzebowanie na tego typu produkt jest w obecnych czasach ogromne. Dlatego też produkcja nie ustaje. Studentom nie brakuje sił i zapału do pracy, jednak apelują o wsparcie w zakresie zakupu materiałów do wytworzenia przyłbic, czy też do firm, które jeszcze nie uruchomiły swoich drukarek 3D.

Przyłbice są już drukowane na Politechnice Śląskiej, Politechnice Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Warszawskiej, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym i Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Lista podmiotów, w tym instytucji szkolnictwa wyższego, które dzięki technologii 3D włączają się w światową walką z COVID-19 wciąż się wydłuża.

Dzięki tego typu inicjatywom jeszcze bardziej dostrzegamy, że wspólne zaangażowanie przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii ma istotny wpływ na nasze funkcjonowanie, szczególnie w momentach, w których wszyscy walczymy z wspólnym wrogiem – pandemią COVID-19.

Fot. facebook.com/Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechnika Śląska

Udostępnij