W Barcelonie trwa największe w Europie wydarzenie poświęcone międzynarodowej edukacji i mobilności - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W środę 14 września, rozpoczęła się 32. edycja targów i konferencji EAIE. Na stoisku polskim, za które odpowiedzialna jest NAWA, swoją ofertę prezentują aż 24 uczelnie z różnych części Polski.

Po latach przerwy spowodowanej pandemią, targi i konferencja EAIE powróciły do formuły stacjonarnej. Jest to jedno z najważniejszych i zarazem największych eventów branżowych. Michelle Stewart, EAIE President, otwierając wydarzenie, zwróciła uwagę, iż tegoroczna edycja jest największą z dotychczasowych. Warto zwrócić uwagę, iż w części targowej znaleźć można ponad 200 stoisk wystawców z całego świata.

„The future in full color” to natomiast temat przewodni konferencji, w ramach której odbywają się sesje i warsztaty umożliwiające doskonalenie swojej wiedzy w zakresie internacjonalizacji.

W tracie oficjalnej ceremonii otwarcia głos zabrała Gemma Geis i Carreras, Minister for Research and Universities of Catalonia, dziękując organizatorom, że na tę ważną po przerwie spowodowanej pandemią edycję wybrali właśnie Barcelonę.

NAWA, podobnie jak w latach ubiegłych, odpowiedzialna jest za wspólne polskie stoisko pod szyldem kampanii „Ready, Study, Go! Poland!”. Swoją ofertę na stoisku prezentują aż 24 uczelnie wszystkich typów z różnych części Polski. Liczba ta przekłada się na ponad 60-osobową delegację.

Pierwszego dnia gościem stoiska była Konsul Generalna RP w Barcelonie, Karolina Cemka. Wraz z dr. Dawidem Kosteckim, Dyrektorem NAWA, oficjalnie otworzyła polskie stoisko. Pani Konsul - witając delegację w Barcelonie - podkreśliła, jak ważną rolę pełni edukacja.

EA9A92EF 8C62 42DB 81BD B5F2D4A32DB5

138C6735 BB4A 48AE B4F5 B768FEB7CF76

W uroczystym otwarciu polskiego stoiska udział wzięli również przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki z Departamentu Współpracy Międzynarodowej – Przemysław Skrodzki, zastępca dyrektora, oraz Justyna Bylińska. Ponadto obecni byli zagraniczni partnerzy NAWA, m.in.: Vidar Pedersen - Dyrektor ds. programów europejskich w szkolnictwie wyższym z HK DIR (agencja norweska) oraz przedstawiciele ACA. Pojawili się także przedstawiciele instytucji partnerskich polskich uczelni. 

Polska delegacja odbywa liczne spotkania, a stoisko odwiedzają partnerzy lub zainteresowani współpracą uczestnicy targów, umówieni na spotkania, ale również tacy, którzy zainteresowali się nawiązaniem relacji z uczelniami lub możliwością skorzystania z oferty Agencji w trakcie spotkań networkingowych. Przed nami kolejne dni spotkań, rozmów, sesji tematycznych.

Zapraszamy na stoisko C47!

284DE4D0 C016 43B0 9638 B2267985160C

63F55902 FAB2 443F 9E67 A1AFA54BBCF5

2A42897B E80C 4F5D AD80 34B39A6F2718

Delegacja polska w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland” (kolejność alfabetyczna):

Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II

AGH University Science and Technology

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Collegium Da Vinci

Gdański Uniwersytet Medyczny

Politechnika Gdańska

Politechnika Łódzka

Politechnika Poznańska

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Wrocławska

Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Wrocławski

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 

Więcej o EAIE tutaj

Już w przyszłym tygodniu na naszej stronie dostępna będzie relacja z całego wydarzenia!

Udostępnij