Wsparcie rozwoju kariery naukowej w programie Horyzont Europa - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wspieranie rozwoju zawodowego naukowców poprawia efektywność ich pracy, buduje potencjał i konkurencyjność instytucji naukowych oraz przyczynia się do postępu i rozwoju nauki w kraju i na poziomie Unii Europejskiej.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają na wirtualny dzień informacyjny poświęcony instrumentom wspierającym rozwój kariery naukowej finansowanym przez program Horyzont Europa (w latach 2021 – 2027). Podczas spotkania zostaną przedstawione cele i zasady różnych typów grantów (m.in Marii Skłodowskiej-Curie oraz Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, ERC), o które mogą ubiegać się zarówno instytucje, jak i naukowcy. Projekty o charakterze badawczym lub badawczo-szkoleniowym mogą dotyczyć dowolnej dziedziny naukowej. Są one zwykle realizowane w Europie, w tym w Polsce, i zawierają elementy współpracy z krajami pozaeuropejskimi oraz różnymi sektorami.

Wystąpienie otwierające wygłosi prof. Andrzej Jajszczyk, wiceprzewodniczący Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, a dobre praktyki jednostki naukowej we wspieraniu rozwoju pracowników przedstawi prof. dr hab. Zygmunt Lalak, prorektor ds. badań Uniwersytetu Warszawskiego.

Osiągnięcia projektów finansowanych z programu Horyzont 2020 (2014-2020) przedstawią zaproszeni goście – koordynatorzy projektów i beneficjenci grantów MSCA i ERC.

Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli instytucji z dowolnego sektora zainteresowanych rozwojem swojej kadry naukowej i umiędzynarodowieniem realizowanych prac badawczych, a także dla naukowców na różnych etapach swojej ścieżki zawodowej.

Program 19.03.2021 (pdf)

Informacje o prezentowanych projektach MSCA i ERC

 Webinar kariera 19032021

Więcej informacji na stronie KPK.

Zdjęcie na stronie głównej: ©NDABCREATIVITY- stock.adobe.com 

Udostępnij